امام جمعه پاوه:
تعطیلی مساجد سبب سست شدن اعتقاد دینی مردم خواهد شد/ ایثارگری های مدافعان سلامت با ارزش است
امام جمعه پاوه گفت: مسئولان باید راهکاری نسبت به برگزاری برنامه های دینی و مذهبی به خصوص نماز جمعه اندیشیده به شکلی که اگر با تعداد اندک و رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود و در صورتی که درب مساجد و مکان های دینی بر روی مردم بسته باشد سست شدن و کمرنگ شدن اعتقاد مذهبی مردم را تشدید خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه شهرستان پاوه در خطبه های نماز جمعه این هفته که به شکل مجازی برگزار شد با تبریک بمناسبت فرارسیدن عید سعید قربان ابراز داشت: عید قربان عید ذبح قربانی، یاد حج و یاد اسماعیل نبی است، رمز و فلسفه عید قربان قدردانی از خداوند متعال، دفع بلا و اشاعه سنت رسول مهربانی ها است.

امام جمعه شهرستان پاوه با اشاره به اینکه عرفه رکن مهم حج است تصریح کرد: ۱۳۳۱ سال پیش رسول اکرم (ص) به همراه بیش از یکصد هزار مسلمانان مخلص و با ایمان واقعی عازم حج شد و مناسک حج را با شور و غوغا به جا آورد.

این مسئول در ادامه با اشاره به خطبه های رسول اکرم (ص) در مراسم حج بیان داشت: خطبه های پیامبر اسلام (ص) منشور و آیین نامه ای در جهت سلامت زندگی فردی و اجتماعی مسلمانان است و هر کس که این منشور را در زندگی خود اجرا کند قطعأ مورد رحمت خداوند متعال قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: رسول اکرم (ص) در خطبه های با برکت خود به مواردی از جمله احترام و رعایت حقوق همسران، مقابله در برابر وسوسه های شیطان، ظلم نکردن و اجازه تسلط دشمنان و همچنین حفظ وحدت و همدلی و تمسک به قرآن و سنت پیامبر اشاره کرد.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی در ادامه با اشاره به برگزاری نماز عید قربان در بسیاری از کشورهای مسلمانان گفت: متأسفانه بزرگترین ضربه ویروس کرونا به جوامع اسلامی تعطیلی و یا برگزاری با تعداد اندک برنامه های دینی و مذهبی است که پیامدهای خطرناکی را برای مسلمانان به همراه دارد.

ماموستا قادری خطاب به روسای نظام جمهوری اسلامی ایران به خصوص ریاست جمهوری اظهار داشت: مسئولان باید راهکاری نسبت به برگزاری برنامه های دینی و مذهبی به خصوص نماز جمعه اندیشیده به شکلی که اگر با تعداد اندک و رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود و در صورتی که درب مساجد و مکان های دینی بر روی مردم بسته باشد سست شدن و کمرنگ شدن اعتقاد مذهبی مردم را تشدید خواهد کرد.

امام جمعه شهرستان پاوه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب گفت: نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر و جامعه است و متأسفانه بیماری کرونا قلب فرهنگی پاوه را مورد هدف خود قرار داده است و با تداوم این شرایط به اعتقاد و تفکرات دینی مردم اهل سنت ضربات مهلکی وارد خواهد کرد.

این مسئول با تقدیر از ایثارگری های مدافعان سلامت گفت: جامعه پزشکان و پرستاران و مجموعه کادر درمانی با تلاش شبانه روز از سلامت ملت عزیز ایران پاسداری و مراقبت می کنند و این ایثارگری ها با ارزش است و اجر و ثواب الهی را به دنبال دارد.

ماموستا قادری در پایان به بیکاری جوانان اشاره کرد و تأکید کرد: جوانی که شغل ندارد به سمت کولبری و مشاغل دیگر می رود قطعأ سبب مشکلاتی برای فرد و خانواده اش خواهد شد بنابراین باید مسئولان نسبت به حل مشکلات و معضلات این منطقه چارجویی کنند.

فهرست