امام جمعه اهل سنت روستای زبّار از توابع عسلویه؛
تعلیم و تربیت اسلامی تکلیف پدر ومادر نسبت به فرزندان است
شیخ ابراهیم معرفت عظیمی: استفاده از فضای مجازی می‌تواند تهدید جدی باشد. والدین باید همراه فرزندان خود باشند و آنها را به حال خود رها نکنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ ابراهیم معرفت عظیمی امام جمعه اهل سنت زبار در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با طرح موضوع تربیت فرزندان، باتوجه به فرمایش نبی مکرم اسلام (ص) گفت: یکی از حقوق اولاد و از وظایف پدر و مادر تربیت است و بر پدر و مادر تکلیـف است آداب و اخلاق اسلامی را به فرزنــدان خود تعلیم دهند.

وی افزود: اولین وظیفه والدین امر به اقامه نماز است. پیامبر اسلام (ص) می‌فرماید: «مُرُوا أَوْلاَدَکُمْ بِالصَّلاَهِ وَهُمْ أَبْنَاءُ سَبْعِ سِنِینَ، وَاضْرِبُوهُمْ عَلَیْهَا، وَهُمْ أَبْنَاءُ عَشْرٍ ﻭَﻓﺮﱢﻗﻮﺍ بَینَهُم فی المَضاجعِ.

خطیب جمعه با بیان اینکه امروزه کشورهای غربی تربیت فرزندانمان را با اینترنت تهدید می کنند، گفت: استفاده از فضای مجازی و اینترنت می تواند چالش و تهدید جدی باشد. والدین باید همراه فرزندان خود باشند و در زمانی که آنها قصد استفاده از این امکانات را دارند آنها را به حال خود رها نکنند.

شیخ عظیمی خطاب به اولیاء و پدران و مادران گفت: مدیریت کنید و مواظب باشید. فرزندانتان را به حال ‌خود رها نکنید. شما روز حساب مسؤلید و نسبت به حقی که در برابر آنها دارید باید در پیشگاه خداوند پاسخ بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست