امام جمعه بندر ترکمن:
تعمیر معنوی مساجد با حضور پرشور در نمازهای جمعه و جماعت تحقق می یابد
امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن گفت: تعمیر معنوی مساجد با حضور پرشور و باشکوه مردم در نمازهای جمعه و جماعت تحقق می یابد.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند عبدالرحمان کر ضمن تبریک نکوداشت مساجد و حلول ماه مبارک رمضان به خبرنگار ما گفت: خداوند متعال در قرآن کریم می فرمایند: کسانی که مومن هستند و ایمان دارند مساجد خداوند را از لحاظ ظاهری و باطنی تعمیر می کنند.

وی با بیان اینکه، تعمیر ظاهری مساجد همان تمیز کردن و یا تعمیر فیزیکی بنای مساجد، می باشد، افزود: تعمیر معنوی مساجد نیز همان حضور پرشور و باشکوه مردم با شرکت در نمازهای جمعه و جماعت تحقق می یابد.

امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن با بیان اینکه، شور و اشتیاق مردم برای حضور در مساجد در ماه مبارک رمضان افزایش می یابد، افزود: در ایام ماه مبارک رمضان شهر و روستاهای ترکمن نشین استان گلستان به محیط هایی معنوی و روحانی تبدیل می گردد و مردم مومن و متدین با روزه گرفتن و با حضوری پرشور و صفوفی بهم فشرده در نمازهای جماعت، این ایام باشکوه و معنوی را جشن می گیرند.

آخوند عبدالرحمان کر تصریح نمود: در ایام ماه رمضان و بعد از افطار در ترکمن صحرا هر فردی را که ببینی در حال رفت و آمد به مسجد می باشد و شور و اشتیاق وصف ناپذیری در میان مردم ایجاد می گردد.

وی با تاکید بر اهمیت تعمیر معنوی مساجد، گفت: در ماه رمضان باید با تمیز و پاکیزه کردن مساجد طوری میزبان مردم در مساجد باشیم که سبب شود شور و اشتیاق مردم در این ماه پر برکت در ماه های دیگر سال نیز تداوم داشته باشد و مردم با ذوق و شوق بیشتری در مساجد حضور یابند.

امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن خاطر نشان کرد: ماه مبارک رمضان، نعمت عظیم خداوند متعال می باشد که سبب مغفرت گناهان مومنین در این ماه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست