نماینده مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در شورای بزرگداشت دهه کرامت:
تقدیر از پیشگامان تقریب و تجلیل از خانواده شهدای اهل‌سنت در دهه کرامت
حجت‌الاسلام فولادی با تاکید بر اینکه دهه کرامت فرصت تقریب هرچه بیشتر پیروان مذاهب است، گفت: لذا تقدیر از پیشگامان تقریب، تجلیل از خانواده شهدای اهل‌سنت و برگزاری پیاده‌روی خانوادگی اهل سنت با شعار «امام رئوف(ع)، امام وحدت» در این ایام انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری شبستان،حجت الاسلام «مجیدرضا فولادی» در گفت وگو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه دهه کرامت دهه عزت، افتخار و ارتباط با اهل بیت(ع) است، اظهار کرد: پیاده کردن سیره اهل بیت(ع) در جامعه سبب گره گشایی از مشکلات مردم می شود و این تجربه ای اثبات شده در طول تاریخ است.

نماینده مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت افزود: شغل انبیا هدایت و بصیرت دادن و نجات مردم از گرفتاری ها، مشکلات و خطراتی بود که از بُعد فرهنگی و سیاسی و اجتماعی وجود داشت، حال امروز ما باید به گونه ای در دهه کرامت رفتار و برنامه هایی را به عنوان الگو و مدل و فرهنگ تبیین کنیم که اگر این مسیر انبیاء و اهل بیت(ع) ترویج شود، در این راستا برنامه ها و فعالیت ها باید در حوزه رویکرد تقریبی و وحدت بشری و خاصتا وحدت در حوزه ادیان و مذاهب باشد.

حجت الاسلام فولادی تصریح کرد: در این میان مهمترین رویکرد آن است که سیره ائمه اطهار(ع) را در جامعه ترویج کنیم، سیره یعنی کردار، رفتار و گفتار. اگر مسئولان بر اساس سیره اهل بیت(ع) حرکت کنند و مردم شاهد این رویکرد باشند برکات اش را در جامعه می بینیم.

وی با اشاره به برنامه های مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ایام دهه کرامت، ابراز کرد: تقدیر از پیشگامان تقریب، تجلیل از خانواده شهدای اهل سنت، برگزاری نشست های تقریبی در سیره اهل بیت(ع) به ویژه سیره رضوی و اعزام سخنران به استان ها و برگزاری همایش بزرگ خانواده اهل سنت(پیاده روی خانوادگی) با شعار «امام رئوف(ع)، امام وحدت» از جمله این برنامه ها است.

حجت الاسلام فولادی در پایان خاطرنشان کرد: برپایی غرفه و ایستگاه های صلواتی به نام مقدس امام رضا(ع) از سوی گروه های مردمی اهل سنت، اجرای برنامه های محلی با نگاه قومیتی در شهرها و روستاها با محوریت امام رضا(ع)، آذین بندی و چراغانی مساجد، تکایا و مراکز فرهنگی و تبلیغی استان ها از سوی مردم و خیرین اهل سنت از جمله فعالیت هایی است که مجمع در این ایام و در راستای گرامیداشت دهه کرامت در دستور کار خود دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست