تقدیر یک مجموعه خاص در پاکستان از «محمد بن سلمان» به نام تمام کشور
در حالیکه موج اعتراضات به عملکرد بن سلمان در پاکستان میان شیعیان و اهل سنت وجود دارد، مجموعه معلوم الحال «علما پاکستان» او را به عنوان موثرترین شخصیت سال ۲۰۱۸ انتخاب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی رغم وجود اعتراضات شدید بین اهل سنت و شیعیان پاکستان نسبت به عملکرد «بن سلمان» ولیعهد سعودی مجموعه «علما پاکستان» که وابستگی رئیس آن «طاهر اشرفی» به حکومت ریاض بر کسی پوشیده نیست، بن سلمان را موثرترین و موفق ترین فرد سال ۲۰۱۸ انتخاب کرد.

گزارش ها حاکی است همزمان با سفر امام جماعت مسجد الحرام در جلسه‌ای که این مجموعه برگزار کرده بود، «عارف علوی» رئیس جمهور پاکستان نشان ویژه آماده شده را به «نواف بن سعید» سفیر سعودی اهدا کرد.

این مجموعه در توجیه اقدام خود عنوان کرده است: ولیعهد سعودی خدمات قابل توجهی به دنیای اسلام ارائه کرده و از اقلیت های مسلمان در کشورهای یمن، فلسطین و سوریه حمایت کرده است.

مسئولین این مجموعه همچنین نقش بن سلمان در کاهش تنش میان هند و پاکستان را پر رنگ دانسته و آن را حائز اهمیت بسیار دانستند.

در این مراسم «شیخ عبدالله عواد الجهونی» امام جماعت مسجد الحرام نیز در خصوص مبارزه با تروریسم و افراط گرایی سخنرانی کرد.

رئیس جمهور پاکستان نیز در سخنان خود به عملیات های ضد تروریستی اسلام آباد اشاره کرده و افزود: این عملیات ها ادامه خواهند یافت.

گفتنی است همزمان با سفر بن سلمان به پاکستان که با سرمایه گذاری ۲۱ میلیارد دلاری همراه بود هزاران نفر از مردم این کشور به خیابان ها آمده و علیه او شعار دادند.

مردم پاکستان خواستار پایان یافتن تجاوز سعودی ها به یمن هستند و پارلمان این کشور نیز به صراحت دولت را از هرگونه دخالت در جنگ یمن منع کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست