شناسه خبر: 36737

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=36737

امام جمعه موقت کامیاران:
تقوا بهترین توشه قیامت است
امام جمعه موقت کامیاران گفت: تقوا بهترین توشه قیامت و موجب سعادتمندی انسان در دنیا و آخرت می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا ثابت خضری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع کامیاران گاز نعمتی است که خوشبختانه امروز بسیاری از جمعیت کشور به ویژه استان ما در شهر و روستاهای از آن بهره‌مند هستند، اظهار کرد: هر چیزی را باید در حد و اندازه خودش مصرف شود.

وی خاطرنشان کرد: شکر این نعمت و سایر نعمت‌هایی که خداوند در اختیار بشر قرار داده، موجب فزونی نعمت می‌شود.

امام جمعه موقت کامیاران بر رعایت نکات ایمنی در مصرف گاز هم تاکید کرد و گفت:رعایت نکات ایمنی موجب حفظ جان و مال انسان در برابر خطرات می‌شود.

ماموستا خضری اظهار کرد: بنا به تعبیر قرآن کریم قبل از ظهور اسلام مردم آن زمان دارای تمدن و فرهنگ نبودند و در جهالت و نادانی زندگی می‌کردند.

وی با بیان اینکه روزی شخصی به خدمت پیامبر رسید و از ایشان سوال کرد، برای اینکه در بین مردم مشهور و معروف شوم و فردی مفید در جامعه باشم باید چه کاری انجام دهم، افزود: پیامبر(ص) در جواب به این جوان فرمود «از خدا بترس و تقوا پیشه کن تا مورد احترام و عزت جامعه قرار گیری!

وی تصریح کرد: تقوای الهی موجب سعادتمندی انسان در دنیا و قیامت می‌شود که این مهم را به خوبی می‌توان از آیات قرآن و احادیت متوجه شد.

امام جمعه موقت کامیاران گفت: تقوا بهترین توشه قیامت و موجب سعادتمندی انسان در دنیا و آخرت می‌شود.

وی افزود: تسلیم وسوسه‌های شیطانی نشدن و خدا را همواره ناظر و حاضر بر احوال خود دیدن از دیگر راهکارهای رسیدن به سعادت دنیا و قیامت است.

وی خاطرنشان کرد: خداوند همواره آگاه و بینا بر احوال ماست و ما را و آنچه در فکر و ذهنمان می‌گذرد را به خوبی می‌داند زمانی که از انجام کار حرامی خودداری و به ذات پاکش از وسوسه شیطان پناه می‌بریم ما را به گرمی می‌پذیرد.

وی با بیان اینکه از پیامبر(ص) پرسیدند برای اینکه در روز قیامت در میان نور و رحمت و فیض خدا حشر شویم باید چه کاری انجام دهیم، گفت:  پیامبر (ص) فرمودند تاروزی که زنده اید به کسی ظلم نکنید چه به اقوام چه به غیر اقوام خدای متعال کسانی را که در حق دیگران ظلم و جفا نمی‌کنند در میان نور خود حشر می‌کند.

وی تصریح کرد: پیامبر مکرم اسلام در حدیثی دیگر فرمود هر کسی از روی ناحقی حق برادر دینی خود را ضایع کند یا بوسیله قسم ناحق این حق را ضایع کند و یا اینکه با زور خود این حق را ناحق کند خدای متعال این شخص را وارد جهنم و بهشت را بر او حرام می‌کند.

وی اظهار کرد: در حدیث دیگری از پیامبر مکرم اسلام نقل است که فرمودند «از دعای مظلوم بترسید خواه این مظلوم مسلمان باشد یا غیر مسلمان چون این مظلوم وقتیکه دعا می‌کند و چشمش به گریه می‌افتد خدای متعال می‌فرماید هیچ پرده‌ای در بین خود و این شخص را نمی‌بینم بخاطر همین بود که پیامبر (ص) فرمود به کسی ظلم نکنید تا خدای متعال شما را در میان نور خود حشر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست