شناسه خبر: 12038

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=12038

امام جمعه اهل سنت بیجار:
تقوا شاه کلید سعادت انسان در دنیا و قیامت است
امام جمعه اهل سنت بیجار از تقوا به عنوان شاه کلید سعادت انسان در دنیا و قیامت نام برد و گفت: تقوای الهی زندگی انسان را در مسیر آرامش قرار و امورات زندگی را بر او تسهیل می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان، ماموستا لقمان محمدیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بیجار اظهار کرد: راه سعادت بشر در دنیا و آخرت تقوی است.

وی از تقوی به عنوان شاه کلید سعادت انسان در دنیا و قیامت نام برد و گفت: تقوای الهی زندگی انسان را در مسیر آرامش قرار و امورات زندگی را بر او تسهیل می‌کند.

امام جمعه اهل سنت بیجار اذعان داشت: اگر عمر مفید هر کدام از ما را بعد از مرگ اعلام کنند که در مدت زندگی برای خود و اجتماع چقدر مفید بوده‌ایم« تقوا تمام لحظات عمر را پر برکت می کند».

ماموستا محمدیان در ادامه به تعریف تقوا و اسباب ازدیاد و آثار آن اشاره کرد و گفت: براساس آیات قرآن کریم هیچ برتری از حیث سیاهی و سفیدی و گروه و ثروت و شکل و زبان بین انسان‌ها  وجود ندارد و تنها وجه برتری انسانی با انسان دیگر به میزان تقوای آن است.

به گفته وی، برتری انسان‌ها به میزان آگاهی و درستکاری آنها مربوط می‌شود و هرچه انسان در تقوای الهی جلوتر باشد بر دیگران برتر خواهد بود.

امام جمعه اهل سنت بیجار در ادامه به ۲۵ تیر  روز بهزیستی و تامین اجتماعی هم گریزی زد و با تبریک سالروز تاسیس این دو سازمان، گفت: وظیفه و رسالت این دو سازمان به نوعی ایجاد رفاه برای افراد جامعه است و مأموریت دولت در این راستا بسیار مهم و حیاتی است.

به گفته ماموستا محمدیان، مدیریت امنیت اجتماعی و فرهنگی و تامین بهزیستن جامعه مسولیت سنگین است که بر اساس قانون اساسی تامین و تحقق آن وظیفه همگانی بالاخص دولت است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست