مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور:
تقویت مرکز تخصصی امام شافعی در کردستان اولویت مرکز بزرگ غرب اسلامی است
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: ‌تقویت مرکز تخصصی امام شافعی در کردستان اولویت مرکز بزرگ غرب اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان،حجت‌الاسلام سعید عسکری در نشست هیئت امنا و اساتید مرکز تخصصی علوم اسلامی امام شافعی با معاون آموزش و پژوهش دبیرخانه شورای برنامه ریزی‌ مدارس علوم دینی کشور، اظهار کرد: مرکز تخصصی می‌تواند ظرفیت بسیار خوبی برای تربیت و آموزش افراد توانمندی باشد که بتوانند در مقابله سم‌پاشی‌های فکری و اعتقادی تندروها مقابله بکنند.
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خاطرنشان کرد: تمام سعی و تلاش ما بر این است که مرکز تخصصی امام شافعی در استان را تقویت کنیم و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نبوده‌ایم.
وی اضافه کرد: اگر بناست مرکز تخصصی دولتی باشد و هزینه‌های آن را نظام بدهد با این رویه موجود امکان پذیر نیست چرا که اعتبار تخصیص یافته با اعتبار هزینه‌ها اصلا همخوانی ندارد.
وی افزود:‌ اگر بنا بر این است که نظام روی این مرکز تخصصی سرمایه‌گذاری کند باید اعتبارات لازم برای حقوق اساتید توانمند و غیره فراهم شود.
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با بیان اینکه اگر بنا بر اداره به صورت هیئت امنایی است باید تکلیف مشخص شود، گفت: ما برای مقابله با تفکرات تکفیری باید افرادی توانمندی داشته باشیم که در قالب نشست‌ها و مناظره‌ها بتوانند آنها به اشتباه بودن مسیرشان آگاه کنند.
وی اذعان کرد:‌بنای نظام بر برخورد نیست، جذب حداکثری و هدایت و راهنمایی اولویت بوده و در این راستا باید برنامه‌ریزی مناسب داشته باشیم.
انتهای پیام

فهرست