نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری
تلاش‌های علما در این نقطه صفر مرزی مانع از ترویج مسائل افراطی شده است
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر تلاش علما در این نقطه صفر مرزی نمی‌بود الان مسائل افراط و تفریط در منطقه حاکم می‌شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا فایق رستمی در مراسم معارفه مسئول جدید مرکز بزرگ اسلامی مریوان که با حضور حجت‌الاسلام منتظری مدیریت مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار کرد: خداوند شهادت علما را در ردیف شهادت ملائکه قرار می‌دهد و این نشانه عظمت علما است.
وی ضمن تقدیر از مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در انتخاب شایسته مدیر جدید مرکز بزرگ اسلامی مریوان گفت: خوشبختانه فرد کامل، باهوش و ماموستایی برجسته برای تصدی مسئولیت مرکز بزرگ اسلامی مریوان انتخاب شده است.
ماموستا رستمی با بیان اینکه علما به فرموده رسول الله(ص) نزدیکترین افراد به درجه پیامبری هستند، عنوان کرد: حضرت علی کرم الله وجه در تشبیه بسیار زیبائی فرموده اند:«علم مانند نهر است و حکمت مانند بحر! علما اطراف نهر می گردد حکما در بحر حکمت شناور و عرفا و اهل معنویت بر کشتی نجات سوارند».
وی خاطرنشان کرد: ماموستایان و علمای دینی علیرغم تمام مشکلات معیشتی وظایف سنگینی و رسالتی خطیر برعهده دارند.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه علما دینی در طول تاریخ سنگر عبودیت، ارشاد و راهنمائی را ترک ننموده‌اند، عنوان کرد: متاسفانه با وجود همه خدمات ارائه شده ۵۰ درصد از علمای کردستان بدون سرپناه هستند و باید به فکر تأمین مسکن برای این عزیزان بود.
ماموستا رستمی تصریح کرد: همه ما باید در مقابل علما سر تعظیم فرود آوریم زیرا که خداوند در ۵ آیه قرآن عظمت علما را بحث می‌نماید تا آنجا که به فرموده رسول الله(ص) علما در زمین همانند ستارگان در آسمانند که با نور و درخشش خود مردم را هدایت می نمایند.
وی تصریح کرد: اگر تلاش علما در این نقطه صفر مرزی نمی‌بود الان مسائل افراط و تفریط در منطقه حاکم می‌شد.
ماموستا رستمی در ادامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از کردستان بعنوان سرزمین فرهنگ نام برده‌اند، عنوان کرد: معنویت در کردستان بسیار برجسته است همیشه گفته‌ام که اگر از معنویت دوری بگیریم فاتحه همه ما خوانده می‌شود.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: مسئله مهم دیگر مسئله وحدت است که بحمد خدا وحدت مردم استان کردستان با نظام اسلامی سبب ناامیدی دشمن شده و تا زمانی که این وحدت وجود دارد و علما در صحنه ارشاد و راهنمائی مردم حضور دارند، پیروزی از آن ما خواهد بود.
ماموستا رستمی تصریح کرد: تا زمانی که وحدت در جوامع اسلامی حاکم باشد دشمن هرگز نمی تواند این سنگر را بشکند و کاری از پیش برد.
وی ضمن تقدیر از سال‌ها تلاش ماموستا کریمی به عنوان رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان مریوان گفت: امیدواریم حضور ماموستا حق پناه منشا خیر برای استان باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست