امام جمعه اهل سنت کرمانشاه:
تلاش های پزشکان و پرستاران نشان دهنده احساس مسئولیت آنها در قبال جامعه و سلامتی مردم است
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه با قدردانی از زحمات پزشکان و پرستاران بیان داشت: تلاش های این عزیزان نشان دهنده احساس مسئولیت آنها در قبال جامعه و سلامتی مردم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از کرمانشاه، ماموستا ملا محمد محمدی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در گفتگو با رابط خبری دفتر کرمانشاه با اشاره به گسترش ویروس کرونا ابراز داشت: مهار و مدیریت ویروس کرونا بستگی به رفتار اجتماعی مردم دارد بنابراین باید از تجمعات دوری شده و برگزاری مراسمات لغو شود.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه تصریح کرد: اهمیت مسأله به قدری زیاد است که بر اساس تصمیم شورای روحانیت و فتوای اهل سنت کرمانشاه، چندین ماه برگزاری نماز جمعه لغو شده است.

وی خاطرنشان کرد: مردم باید در این دوران از انجام فرایض دینی خود غافل نباشند و نماز را در منزل خوانده و دیگران را نیز از دعای خیر خود محروم نکنند.

ماموستا ملا محمد محمدی با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان اظهار داشت: بهتر است مردم در خانه مانده و در تجمعات حضور پیدا نکنند و اگر در موارد ضروری از منزل خارج شدند موارد بهداشتی را رعایت کنند.

این مسئول در ادامه با قدردانی از زحمات پزشکان و پرستاران بیان داشت: تلاش های این عزیزان نشان دهنده احساس مسئولیت آنها در قبال جامعه و سلامتی مردم است.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در پایان خواستار لغو برگزاری مراسمات فاتحه شده و افزود: تجمع مردم در این مراسمات ریسک ابتلای آنها به بیماری کرونا را بسیار بالا می برد، بهتر است مردم از امکانات فضای مجازی برای تسلیت و دلگرمی دادن به صاحبان عزا استفاده کنند و صاحبان عزا نیز برگزاری مراسمات را لغو کرده و در شرایط کنونی بار بیمار شدن کسی را بر گردن خویش نیندازند.

فهرست