امام جمعه موقت سنندج:
تمامی ملت ایران سپاهی هستند/ سپاه جزء اصلی از انقلاب و ارزش‌های نظام است

به گزارش دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا سیداحسن حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سنندج، با تبریک ایام شعبانیه به همه مسلمانان اظهار کرد: ولادت حضرت امام حسین(ع) و روز پاسدار و ولادت حضرت عباس(ع) روز جانباز را به تمامی پاسداران سبزپوش تبریک می‌گویم.

وی خاطرنشان کرد: پاسداران انقلاب اسلامی در مسیر خدمت‌رسانی به مردم و تأمین امنیت و آرامش نقش درخشانی داشته‌اند.

امام جمعه موقت سنندج در ادامه با اشاره به اینکه سپاه پاسداران بازوی توانمند انقلاب اسلامی ایران است، عنوان کرد: سپاه خدوم و محبوب مردم و عامل امنیت و آرامش و توسعه و پیشرفت در کشور است.

وی اضافه کرد: بیشتر طرح‌های عمرانی کشور توسط سپاه پاسداران انجام می‌گیرد و این نهاد مقدس در کنار انجام رسالت خود در زمینه دفاع از مرزهای کشور در حوزه سازندگی نیز نقش حیاتی داشته است.

وی در ادامه با اشاره به گستاخی آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست تروریست افزود: سپاه بازوی مقتدر و نیرومند نظام اسلامی و رکن رکین انقلاب اسلامی است.

وی گفت: قرار دادن سپاه در لیست تروریست توسط آمریکا نشان از حماقت و رذالت رئیس جمهور آمریکا ترامپ و سردمداران استکبار جهانی است و برای دلخوشی رژیم صهیونیستی بوده است.

امام جمعه موقت سنندج خاطرنشان کرد: تمام ملت ایران سپاهی هستند و با تمام توان از آرما‌نهای انقلاب اسلامی که سپاه نیز جزء این آرمان‌هاست محافظت می‌کنند و سپاه که ضد تروریست و داعشیان و نظامیان تروریست آمریکایی بوده و هست و قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی خدشه‌ای در جایگاه این نیروی مردمی و جهادی ایجاد نمی‌کند.

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران مظهر خدمت‌رسانی به مردم ایران در تمامی زمینه‌ها مختلف است افزود: امنیت و آرامش امروز نتیجه تلاش سبزپوشان پاسدار است که با تقدیم جان خود ایران عزیز اسلامی را به اقتدار و عزت بیشتری رسانده است.

وی در ادامه از یکایک نمازگزاران خواست که در راهپیمایی ضد آمریکایی که بعد از نمازجمعه در حمایت از سپاه پاسداران انجام می‌شود شرکت فعال و گسترده داشته و نفرت و انزجار خود را علیه آمریکای جنایتکار و ترامپ اعلام نمایند.

خطیب جمعه سنندج به موضوع سیل اخیر در بعضی از استانهای کشور هم اشاره کرد و افزود: مشارکت و حضور حماسی مردم در راستای کمک به هم وطنان عزیز، بار دیگر ثابت کرد که ملت ایران هم دل در کنار هم ایستاده و هر زمان که نیاز باشد در صحنه حضور پیدا می‌کنند.

ماموستا حسینی خواستار کمک‌های بیشتر مردمی به افراد سیل زده شد و از عموم مردم نوع دوست و خیرخواه کردستان خواست که کمک‌های خود را به سوی مردم سیل زده کشور روانه کنند و همچون گذشته پیشگامی کردستانی در امور خیرخواهانه را نشان دهند.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات موجود به ویژه در بحث اقتصاد و اشتغال در سطح استان گفت: از مدیران و مسئولان انتظار می‌رود که هر چه بیشتر به مردم استان توجه و خدمت‌رسانی کنند.

امام جمعه موقت سنندج در بخش پایانی خطبه‌های این هفته، به سه خصلت انسانها اشاره کرد و گفت: انسان قبل از اینکه از این دنیا رحلت کند و به ملاقات پروردگار برود، باید اعمال صالح داشته و اگر گناه و معصیت مرتکب شده، باید توبه و استغفار نماید و با دلی آرام و توشه و اندوخته خوبی از این دنیا برود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست