تمام اقدامات وزارت اطلاعات با رویکرد کرامت انسانی انجام می‌شود/ سپاه بازوی قدرتمند نظام است

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا عبدالسلام‌محمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهر حسین‌آباد به موضوع صداقت و راستی از دیدگاه قرآن اشاره کرد و اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم در این باره میفرماید« یا أیها الذین آمنوا اتقوا الله و کونوا مع الصادقین ﴿ توبه۱۱۹﴾ اى کسانى که ایمان آورده اید، از خدا پروا کنید و با راستان باشید».
وی خاطرنشان کرد: تقوای الهی به مفهوم انجام اوامر الهی و دوری از نواهی ومعاصی است و همچنین رفاقت و صحبت با صدیقان و راست‌گویان را به ما توصیه فرموده است.
وی تصریح کرد: خدواند متعال مردم را به دو گروه صادق و منافق تقسیم وی می‌فرماید« صادقین بخاطر صدق و راستی مورد رحمت خداوند قرار گرفته و منافقان که بارزترین صفت آنها دروغ و کذب است مورد عذاب و عقوبت الهی قرار می‌گیرند.
امام جمعه بخش حسین آباد سنندج اضافه کرد: صدق و راستی موجب آرامش و طمانینه و دروغ و کذب سبب نا آرامی و وسوسه می‌شود.
ماموستا محمدی افزود: در صحیحین از عبدالله ابن مسعود رضی الله عنهما از پیامبر اکرم (ص) چنین روایت شده که « براستیکه که صدق و راستی انسان را به بر و خوبی هدایت و بر اعمال نیک انسان را به بهشت هدایت می‌کند».
وی خاطرنشان کرد: انسان در راستگویی تا جایی پیش میرود که نزد خداوند به عنوان انسان راستگو نامش ثبت می‌شود و دروغ و کذب انسان را به گناه و عصیان هدایت و گناه عصیان موجب ورود به جهنم می‌شود.
ماموستا محمدی با بیان اینکه صداقت دارای ابعاد مختلف است، اظهار کرد: صداقت (زوجین) زن و شوهر در مسائل زندگی و زناشویی، صداقت در رفتار وعملکرد، صداقت در عهد و پیمان و صداقت در سیاست و مدیریت و صداقت فرزندان با والدین از انواع صداقت است.
وی در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته ضمن تبریک هفته سربازان گمنام گفت: امنیت و آسایش یکی از مهم‌ترین و کلان‌ترین مسائل بین‌المللی و اجتماعی است.
وی عنوان کرد: امروزه امنیت و آرامش در کشور ما حاکم است و بحمد خدا آثار این نعمت بزرگ کاملا نمایان است.
وی اضافه کرد: امنیت یک عنصر ارزشمند و حیاتی است و در کنار امنیت اجتماعی، امنیت اقتصادی و غذایی هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
امام جمعه بخش حسین آباد سنندج با بیان اینکه به امنیت اجتماعی و امنیت اقتصادی در قرآن اشاره شده است، گفت: اهمیت حفظ امنیت در این دو مقوله بسیار مهم که امیدواریم در باب معیشت و رونق اقتصادی هم امنیت حفظ و مشکلات جامعه مرتفع شود.
ماموستا محمدی به اقدامات اداره اطلاعات در سال گذشته هم گریزی زد و گفت: انهدام ۲۰ تیم تروریستی وابسته به داعش وگروه‌های تکفیری تروریستی ودستگیری بیشتر از صد نفر از عوامل عملیاتی و پشتیبانی تروریست‌های داعشی و خفه کردن هر نوع حمله و رصد حرکات این گروهک‌ها از اقدامات قابل تقدیر سربازان گمنام است.
وی افزود: شناسایی باندهای فساد اقتصادی و اخلال گران بازار سکه و ارز از دیگر اقدامات ارزشمند اداره اطلاعات است که البته تمام اقدامات وزارت اطلاعات با رویکرد کرامت انسانی و در چهارچوب، شرع، قانون‌مداری و اخلاق انجام می‌شود.
ماموستا محمدی در بخش پایانی خطبه‌ها به نقش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کشور گریزی زد و گفت: سپاه بازوی قدرتمند نظام است و جایگاه آن در دل مردم متدین و انقلابی ایران بسیار رفیع است.
به گفته وی، مبارزه با تروریسم، تهدیدات داخلی و خارجی و حفظ و حراست از انقلاب و آرمان‌های آن از مهم‌ترین ماموریت‌های سپاه پاسداران است.
امام جمعه بخش حسین آباد سنندج تصریح کرد: سپاهیان مخلص و بسیجیان متعهد در جریان سیل اخیر بسیار مخلصانه ورود و در کمک به مردم سیل‌زده با تمام امکانات وارد عمل شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست