بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
تمجید تحلیلگر مطرح جهان عرب از نصرالله؛ عطوان: موشک‌های مقاومت سبب شکست «معامله قرن» شد
تحلیلگر مطرح عرب نوشت: موشک‌های مقاومت که در درگیری اخیر از سمت نوار غزه شلیک شد، معامله قرن را به شکست کشاند و همین موشک‌ها در کنار موشک‌های محور مقاومت سوری، لبنانی، عراقی و ایرانی، بلندی‌های جولان و قدس و تمام اراضی اشغالی سوریه را آزاد خواهد کرد.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تسنیم، عبدالباری عطوان تحلیلگر مطرح جهان عرب در مطلبی در روزنامه رای  الیوم با انتقاد شدید از سخنان سران کشورهای عربی دنباله‌رو رژیم سعودی در نشست‌های مکه مکرمه به تمجید از سید حسن نصرالله و سخنان وی در مراسم روز جهانی قدس پرداخت و در مطلبی نوشت چرا ما پیگیری سخنرانی سید حسن نصرالله را بر سخنان رهبران شرکت کننده در نشست سران در مکه ترجیح دادیم و از این مسئله هم پشیمان نیستیم.

وی همچنین در مقاله خود با توجه به سخنان سید حسن نصرالله درباره توان موشکی مقاومت این سئوال را مطرح کرده است که آیا حزب الله به زودی موشک‌های نقطه‌زن و دقیق را از کارخانه های خود در جنوب لبنان صادر خواهد کرد و در  نجات خزانه لبنان سهیم خواهد بود؟

عطوان تصریح کرد آمریکا حق ندارد بر مقاومت تحمیل کند که چه موشکی بسازد و چه موشکی نسازد، در حالی که خود انواع جنگنده‌ها و موشک‌های پیشرفته را در اختیار دولت اشغالگر اسرائیل قرار می دهد و با وقاحت تمام از فعالیت های نیروگاه دیمونا حمایت می کند که بیش از ۳۰۰ کلاهک هسته‌ای و زرادخانه ای از سلاح های شیمیایی و میکروبی دراختیار دارد.

موشک‌های مقاومت که در درگیری اخیر از سمت نوار غزه شلیک شد، معامله قرن را به شکست کشاند و همین موشک‌ها در کنار موشک‌های محور مقاومت سوری، لبنانی، عراقی و ایرانی، بلندی‌های جولان و قدس و تمام اراضی اشغالی سوریه را آزاد خواهد کرد، این مسئله فقط به زمان نیاز دارد.

عطوان آورده است معادلات قدرت و بازدارندگی و پهپادها خواه یمنی باشد یا فلسطینی یا لبنانی، سبب وحشت ترامپ شده و از شدت احتمالات جنگ در منطقه کاسته است، چرا که همه و در راس آنها رئیس جمهور آمریکا و همپیمانانش عربش که در حالتی از وحشت و هراس به سر می برند، این نکته را درک کرده‌ اند که واکنش و پاسخ مقاومت این بار بسیار کوبنده و ویرانگر خواهد بود، زیرا چنین جنگی، جنگ پایانی و حتی مادر جنگ ها در منطقه خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست