شناسه خبر: 4549

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4549

جمعیت علمای اهل سنت عراق:
تهدیدات آمریکا محکوم است
رئیس جمعیت علمای عراق، متشکل از علما و مراجع برجسته اهل سنت این کشور ضمن محکوم کردن تحریم ها و تهدیدهای غیرقانونی آمریکا علیه ایران، تاکید کرد: همواره در کنار جمهوری اسلامی ایران خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری ایرنا، رئیس جمعیت علمای عراق از علما و مراجع برجسته اهل سنت دیشب در دیدار رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد با وی، گفت: تحریم ها و فشارهای اقتصادی علیه ملت ها بویژه ملت های مسلمان و بخصوص مردم مسلمان ایران را غیرقابل قبول دانسته و محکوم می کنیم.

‘شیخ خالد الملا’ افزود: با سیاست محاصره اقتصادی و محروم کردن ملت ها از فرصت زندگی عادی و اقدام برای تحت فشار گذاشتن آنها برای تغییر سیاست دولت هایشان مخالفیم و آن را از نظر انسانی و اسلامی ظالمانه می دانیم.

وی گفت: جمعیت علمای عراق همانطور که تاکنون نشان داده و بارها اعلام کرده است با تحریم و فشارهای اقتصادی علیه ایران مخالف است و ما در هر شرایطی با جمهوری اسلامی بوده و هستیم و در کنار برادران ایرانی خود خواهیم بود.

شیخ خالد الملا در بخش دیگری از سخنانش، جمهوری اسلامی ایران را پیشتاز تقریب مذاهب و وحدت میان شیعه و سنی دانست و گفت: نماد این وحدت و برادری در جریان سیل استان گلستان بویژه تصویری که یک طلبه شیعه در حال کمک به یک روحانی اهل سنت بود و او را روی شانه های خود حمل می کرد، به روشنی مشخص بود.

وی بار دیگر با اظهار همدردی با ملت و دولت ایران بدلیل بروز سیل و تلفات و خسارات ناشی از آن بر ادامه کمک های مردمی و برادرانه عراقی ها به سیلزدگان ایرانی تاکید کرد و در این خصوص به اعزام کمک های اهدایی برادران اهل سنت و شیعه عراق با همت مجمع تقریب بین المذاهب عراق به سیلزدگان خوزستان اشاره کرد.

حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا اباذری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز در این دیدار ضمن تسلیت به رئیس جمعیت علمای عراق به مناسبت درگذشت یکی از بستگان، از مواضع برادرانه و انقلابی وی در مسائل سیاسی و همچنین کمک و ابراز همدردی در جریان سیل اخیر قدردانی کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست