شناسه خبر: 3184

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3184

امام جمعه دیواندره
توبه انسان را به سوی کمال هدایت می‌کند
امام جمعه دیواندره گفت: توبه مقدس‌ترین و مبارک‌ترین حرکتی است که انسان را به سوی کمالات هدایت می‌کند.

به گزارش شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستامرادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع دیواندره، با محکوک کردن اقدام ظالمانه حکومت عربستان و اعدام ۳۷ نفر از فعالان سیاسی فرهنگی و نخبه آن کشور، اظهار کرد: سکوت معنادار مجامع به اصطلاح مدافع حقوق بشر در این رابطه نابخشودنی است.
وی در ادامه به برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان اشاره کرد و گفت: اطراف کلمه و واژه مقدس شهید را هاله‌ای از قدس و تعالی احاطه کرده است.
وی اذعان کرد: به کسی شهید گفته می‌شود که در راه مقدس اعلای کلمه الله و هدف مقدس دفاع از دین و ناموس و تمامیت ارضی جان پاکش را فدا کند.
وی به جایگاه شهادت از دیدگاه پیامبر مکرم اسلام پرداخت و گفت: کسی که در راه دفاع از جان، مال و ناموس خود کشته می‌شود شهید نام دارد.
امام جمعه دیواندره اضافه کرد: ملت ایران اسلامی در طول ۸ سال جنگ تحمیلی و حتی قبل و بعد از آن هم در راه دفاع از اسلام و ارزش‌های انقلاب شهدای زیادی را تقدیم کرده‌اند.
به گفته مرادی، استان شهید پرور کردستان در راه دفاع از اسلام و ارزش‌های انقلاب ۵ هزار و ۴۰۰ شهید را تقدیم کرده که این شهدا برگ زرین همیشه درخشان در کتاب افتخارات مردم ولایی این استان است.
وی با تاکید براینکه برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان حرکت فرهنگی و ارزشمندی در راستای تحقق آرمان‌های دینی و انقلابی و احیای تفکرات روحیه ایثار و شهادت است، افزود: هر حرکت و قدمی در این مسیر ارزشمند بوده و باید قدردان آن باشیم.
وی در ادامه به هفته سلامت و اهمیت این مقوله در جامعه اشاره کرد و گفت: هفته سلامت با شعار مراقبت‌های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی نام‌گذاری شده و امیدواریم ظرفیت خوبی برای حساس‌سازی هرچه بیشتر جامعه در این حوزه باشد.
امام جمعه دیواندره تصریح کرد: پنجم اردیبهشت مصادف با سالروز شکست مفتضحانه آمریکا در طبس است که در حقیقت عید بزرگی برای ملت ایران است و باید همواره زنده نگهداشته شود.
وی در ادامه با گرامیداشت نهم اردیبهشت روز شوراهای اسلامی گفت: شوراها و دهیارها نقش مهمی در انتقال مشکلات مردم به مسوولان و نظارت بر نحوه عملکرد مسوولین در راستای خدمت‌رسانی به مردم هستند.
وی ۱۲ اردیبهشت روز معلم را هم به جامعه فرهنگیان تبریک گفت و افزود: این ایام یادآور یاد و خاطره استاد شهید مطهری است که یک سال بعد از پیروزی پر شکوه انقلاب اسلامی ایران به دست دشمنان این نظام به درجه رفیع شهادت نائل شدند.
به گفته وی، روزهای یازدهم و دوازدهم اردیبهشت در تقویم ملی ما به عنوان روزهای کار و کارگر نام‌گذاری شده که این روز را به همه کارگران زحمتکش و تلاشگر تبریک و امیدواریم با تلاش مسوولان بخشی از مشکلات جامعه کارگری مرتفع شود.
وی در ادامه به موضوع توبه از گناهان پرداخت و گفت: توبه مقدس‌ترین و مبارک‌ترین حرکتی است که انسان را به سوی کمالات هدایت می‌کند.
وی تصریح کرد: پیامبر مکرم اسلام در مورد توبه می‌فرماید « توبه جایگاه بلندی دارد اگر توبه کسی از جانب خدا پذیرفته شود آن شخص محبوب خدا خواهد بود».
وی با تاکید براینکه نباید انسان هیچ وقت از رحمت خدا ناامید شود، عنوان کرد: خدا رحمان و رحیم است و از سر تقصیرات و گناهان انسان‌ها می‌گذرد مگر حقی که متعلق به انسان دیگر یعنی همان حق‌الناس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست