شناسه خبر: 5342

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=5342

امام جمعه موقت اهل سنت بندو از توابع عسلویه؛
توبه راهی برای بازگشت گنه‌کاران به سوی خداوند است
شیخ ابراهیم راه انجام گفت: اولین گام برای توبه بازگشت به‌سوی خداوند و روی آوردن به‌سوی طاعات و پشیمانی از گناه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ ابراهیم راه انجام امام‌جمعه موقت اهل سنت بندو در خطبه‌های نماز جمعه این هفته پس از حمد و ثنای خداوند و درود و سلام بر پیامبر گرامی اسلام و خاندان و پیروانش، گفت: هر انسانی در معرض و گناهان کم‌کاری و نافرمانی خداوند و شرع مقدس خداوند قرار دارد و امکان دارد دامن انسان به گناه آلوده شود.
خطیب جمعه توبه را راهی برای بازگشت گنه‌کاران به‌سوی پروردگار عالم عنوان کرد و گفت: اولین گام برای توبه پشیمانی و بازگشت به‌سوی خداوند و ترک گناه و روی آوردن به‌سوی طاعات و پشیمانی از گناه است.
وی با بیان اینکه کسی که توبه می‌کند خداوند بدی‌های او را به نیکی تبدیل می‌کند، افزود: توبه‌کنندگان جز سعادتمندان در دنیا و آخرت‌اند که علاوه بر از بین رفتن گناهانشان خداوند به ایشان ثواب و رفت درجات عنایت می‌کند.
وی ازجمله شرایط توبه را توبه نصوح خواند و با تأسی به آیاتی از قرآن بیان کرد: خداوند عزوجل می‌فرماید: « یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا تُوبُوا إِلَی اللَّهِ تَوْبَهً نَصُوحاً عَسی رَبُّکُمْ أَنْ یُکَفِّرَ عَنْکُمْ سَیِّئاتِکُمْ وَ یُدْخِلَکُمْ جَنَّاتٍ تَجْری مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ».
شیخ راه انجام یادآور شد: کسانی که توبه می نماید خداوند به آنها وعده زندگی بهتر نزول خیرات و برکات در همین دنیا به آن‌ها می‌دهد خداوند می‌فرماید: « وَأَنِ اسْتَغْفِرُوا رَبَّکُمْ ثُمَّ تُوبُوا إِلَیْهِ یُمَتِّعْکُمْ مَتَاعًا حَسَنًا إِلَى أَجَلٍ مُسَمًّى وَیُؤْتِ کُلَّ ذِی فَضْلٍ فَضْلَهُ ». و اینکه از پروردگارتان آمرزش بخواهید سپس به درگاه او توبه کنید تا اینکه شما را با بهره‌مندی نیکویى تا زمانى معین بهره‌مند سازد و به هر شایسته نعمتى از کرم خود عطا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست