خطیب جمعه اهل سنت کرمانشاه:
توبه و بازگشت از غفلت ها و گناهان از شروط مهم مهمانی خداوند است
ماموستا ملا محمد محمدی گفت: توبه و بازگشت از غفلت ها و گناهان از شروط مهم مهمانی خداوند است/ تحریم ها عمق دشمنی و کینه آمریکا به ملت ایران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه، نمازجمعه اهل سنت کرمانشاه باحضور پرشور مردم متدین کرمانشاه به امامت حاج ماموستا ملا محمد محمدی در مسجد جامع امام شافعی اقامه گردید.امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در خطبه های نمازجمعه این هفته با توجه به روزهای پایان ماه شعبان به لزوم آمادگی مومنان برای ورود به ماه مبارک رمضان پرداخت و گفت: ماه مبارک رمضان نعمت بزرگ خداوند به بندگان است که در آن می توانند با توجه به فیوضات و برکاتی که در آن قرارداده است ناخالصی ها و ناراحتی های زندگی خود را خالص و پاک کنند.

ماموستا ملا محمد محمدی استغفار از گناهان را لازمه ورود به این ماه دانست و تاکید کرد: توبه و بازگشت از غفلت ها و گناهان از شروط مهم مهمانی خداوند است و پاک کردن دل و جان از رذایلی همچون حقد و حسد و کینه انسان را در مسیر می تواند مومن را از الطاف خداوندی در این ماه بهره مند گرداند.

خطیب جمعه اهل سنت کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته سلامت با ذکر احادیثی به اهمیت حفظ و پاسداری از سلامت اشاره کرد و افزود: بدن انسان مجموعه پیچیده ای است که حفاظت از این نعمت بر همگان واجب است.

اما برخی رفتارهای ما نه تنها سلامت را تهدید می کند بلکه هم حیات و هم هستی شخص و خانواده را از بین میبرد که از آن جمله گرایش به مواد مخدر و یا مشروبات الکلی است و دیگر تهدید کننده جدی سلامت در جامعه ما تصادفات رانندگی است که همه ساله جمع کثیری از جوانان و خانواده ها را قربانی خود میکند.

وی زندگی بدون تحرک را عامل بروز بیماریهای مختلف ذکر کرد و افزود: زندگی ماشینی امروز باعث چاقی و امراض قلبی می شود و در کنار آن تغذیه نامناسب سبک زندگی نادرستی را رقم میزند. ماموستا محمدی از مردم خواست پیش از آنکه به بیماری مبتلا شوند به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند و از وضعیت سلامت خود آگاهی یابند و نیز از دست اندرکاران سلامت تقدیر و تشکر کرد.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در پایان به دشمنی آمریکا نسبت به مردم ایران اشاره کرد و گفت: این تحریم ها و دشمنی ها هرچند زندگی ما را با سختی مواجه میکند اما به درستی عمق دشمنی و کینه آنان را به ملت ایران هویدا می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست