شناسه خبر: 8089

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=8089

امام جمعه اهل سنت شیخ محله آستارا :
توبه یکی از راه های تکامل و رهایی انسان از گناه است
حجت الاسلام عبدالحمید مومنی در خطبه‌ های نماز جمعه در مسجد جامع روستای شیخ محله نقش بندی از توابع شهرستان آستارا به تبیین اهمیت توبه و پیشمانی از گناه در آیات و روایات پرداخت و گفت توبه یکی از راه های تکامل و رهایی انسان از گناه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان، حجت الاسلام عبدالحمید مومنی در خطبه‌ های نماز جمعه در مسجد جامع روستای شیخ محله نقش بندی از توابع شهرستان آستارا به تبیین اهمیت توبه و پیشمانی از گناه در آیات و روایات پرداخت و گفت توبه یکی از راه های تکامل و رهایی انسان از گناه است.

وی با بیان اینکه انسان مرتکب هرگناهی شده باشد در صورت پشیمانی واقعی از معصیت خود، مورد پذیرش خداوند قرار خواهد گرفت، اظهار داشت: خداوند در آیه هشتم سوره مبارکه تحریم به مومنان امیدواری می دهد که اگر توبه نصوح داشته باشند گناهانشان مورد بخشش قرار خواهد گرفت.

امام جمعه اهل سنت مسجد جامع روستای شیخ محله نقش بندی با اشاره به اینکه توبه نصوح ترک و پشیمان شدن از گناه و تصمیم بر برنگشتن به گناه و معصیت است، خاطر نشان کرد: طبق آیه عمل صالح دنیا، در قیامت به صورت نور ظاهر مى‌شود و اهل ایمان در آن روز به فکر تکمیل نور خود هستند و فضیلت توبه آن است که یکی از راه های تکامل و رهای انسان از آتش دوزخ و عذاب سخت الهی می باشد.

وی با بیان اینکه در روایات آمده پیامبر اکرم (ص) با وجود اینکه معصوم بودند، روزی صد مرتبه توبه می کردند، افزود: این امر فضیلت توبه را برای ما آشکار می کند و اینکه پیامبر (ص) با وجود معصومیت توبه می کردند این در واقع همان تشویق امت به این عمل پسندیده است که بندگان خدا از گناهان خود بازگردند.

حجت الاسلام عبدالحمید مومنی گفت: خداوند می فرماید بندگان هر خطایی انجام داده باشند حتی اگر گناهان انسان به اندازه ابر های آسمان نیز باشد اگر از خدا درخواست نمایند مورد مغفرت قرار خواهند گرفت مگر آنکه دوباره به سوی آن گناه باز گردند و اگر ما با وجود این همه رحمانیت درخواستی نداریم و اقدامی نمی کنیم از ایمان ضعیف ما نشات می گیرد.

وی با اشاره با آیه ۱۱۲ سوره توبه، اظهار داشت: در این آیه توبه کنندگان در ردیف اول قرار گرفته و بعد از آن عبادت کنندگان ، سجده کنندگان و غیره در ردیف های بعدی قرار گرفته اند و این نشان از فضیلت توبه نزد خداوند متعال دارد.

امام جمعه اهل سنت شیخ محله آستارا  افزود: بخشش گناهان از سوی خدا شرط و شروطی دارد که باید رعایت شود و راه توبه برای کسانی که برای ارتکاب به گناه غفلت کرده اند، باز است اما توبه برای کسی که در گناه تداوم داشته و در آخرین لحظات عمر می خواهد به سوی خدا بازگردد، مورد پذیرش پروردگار متعال قرار نخواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست