امام جمعه دهگلان
توجه به دستورات دین و قرآن مهم‌ترین نیاز امروز جوامع اسلامی است
امام جمعه دهگلان در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت: توجه بیش از پیش مومنان به قران و بازگشت به دستورات دینی مهم‌ترین نیاز امروز جامعه برای مقابله با هجمه‌های دشمنان اسلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان ماموستا عنایتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع دهگلان با اشاره به تاکید اداره برق شهرستان مبنی بر افزایش سرقت ترانس و کابل برق در سطح شهرستان، اظهار کرد: از عموم مردم درخواست داریم که در صورت مشاهده چنین اعمال غیرقانونی بلافاصله به ارگان‌های ذیربط اطلاع دهند.

وی ضمن ابراز تسلیت به حادثه‌دیدگان سیل اخیر، تلاش‌های سازمان‌ها و ارگان‌های ذیصلاح را در کمک به مردم سیل‌زده در خور تقدیر دانست و گفت: از مردم نوع دوست استان به ویژه شهرستان دهگلان تقاضا داریم تا کمک های خود را روانه مناطق اسیب دیده نمایند.

ماموستا عنایتی در ادامه وجود پاره‌ای از بدعت‌ها(نظیر دیدار با خانواده‌های متوفی در آغاز سال نو)  را بخلاف نص قران کریم و سنت نبوی دانست و گفت: توجه بیش از پیش مومنان به قران و بازگشت به دستورات دینی مهم‌ترین نیاز امروز جامعه برای مقابله با هجمه‌های دشمنان اسلام است.

وی با اشاره به آغاز ماه شعبان، این ماه را از جمله ماه‌های بابرکت دانست و گفت: بنا بر گفته نبی اکرم(ص)؛ این ماه، ماه رسول خدا است و شایسته است در این ماه تلاش کنیم تا اخلاق و رفتار و کردارمان شبیه به حضرت رسول(ص) شود.

خطیب نماز پیامبر اکرم(ص) را انسانی والا مقام توصیف کرد که بنابر نص صریح قران مجید برای جمیع مومنان الگویی پسندیده است، گفت: فلذا بر همه مسلمانان واجب است با تاسی از سیره این حضرت تمامی افعال خود را منطبق بر دستورات اسلام قرار داده و از انجام افعال و اعمال مغایر با دستورات دین اجتناب کنند.

امام جمعه دهگلان برخورد نبی مکرم اسلام(ص) با دشمنان خود را قابل تامل دانست و اظهار داشت: پیامبر همواره در طول حیات مبارک خویش با دشمنانش به بهترین نحو برخورد می‌کردند در حالی که ما به عنوان پیروان انحضرت این رفتار نیکو و پسندیده را حتی در قبال دوستانمان نداریم.

ماموستا عنایتی در بخش دیگری از خطبه‌های این جمعه به موضوع زبان و نقش ان در سعادت و شقاوت انسان پرداخت و با اشاره به حدیثی از رسول الله(ص) در همین راستا خاطرنشان کرد: انحضرت فرمودند هر کس از امت من که  به خدا و روز قیامت ایمان دارد پس همیشه باید سخن نیکو بگوید و اگر قادر به انجام این کار نیست، باید سکوت نماید تا مبادا گرفتار سخنان زشت و نکوهیده نگردد.

خطیب نماز جمعه دهگلان یکی از افات کنونی جامعه چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی را تهمت و دروغ و بهتان‌های ناروا بیان کرد و افزود: سنگینی گناه غیبت بنابر نص صریح ایات و روایات شدیدتر از زنا بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست