شناسه خبر: 5843

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=5843

امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان
توجه و حمایت جدی از جامعه معلولین ضروری است
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان بر ضرورت توجه به معلولین جامعه تاکید کرد و گفت: اینکه عده‌ای در هر جامعه معلول هستند حکمت خداوند است و قطعا بدون وجود این افراد جامعه تکمیل نمی‌شود.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا سیدعلی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهرک بهاران با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: خاک وطن عزیز است و اشغال خاک توسط دشمن به اندازه ناموس انسان حساس بوده و غیرت انسان را برای بازپس‌گیری حق خود از دشمن به جوش می‌آورد.

وی خاطرنشان کرد:  زمان جنگ چند نقطه از کشور ایران توسط عراق اشغال شد که غیرت ایرانی اجازه نداد دشمنان اینگونه شهرهای ما را اشغال کنند و با ایثار و از خودگذشتگی مناطق اشغال شده از جمله خرمشهر که شهر بزرگی بود را آزاد کردند.

امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان با تاکید بر اینکه افراد زیادی جان خود را در این راه فدا کردند، گفت: زنده نگهداشت این ایثارگری و از خودگذشتگی‌ها زنده نگهداشت ارزش‌های دینی و انقلاب است.

ماموستا حسینی خاطرنشان کرد:  جمعی از جوانان مریوانی و همچنین جمعی از بانوان سقز به مناسبت گرامیداشت این روز اقدام به برگزاری همایش دوچرخه سواری کرده‌اند که اینگونه حرکت بیانگر این مطلب است که مردم این روز را بخاطر دارند و اگر حتی ما در خطبه‌های نماز جمعه به آن نپردازیم، مردم خود به اهمیت و کلیدی بودن این روز بزرگ واقفند.

وی در ادامه بر ضرورت توجه به معلولین جامعه پرداخت و گفت: اینکه عده‌ای در هر جامعه معلول هستند حکمت خداوند است و قطعا بدون وجود این افراد جامعه تکمیل نمی‌شود.

وی اضافه کرد: حمایت از معلولین جامعه و توجه به خانواده‌های آنها امری ضروری بوده و همه مردم و مسوولان در هر جایگاه و با هر سطح توانی باید در این راستا تلاش کنند.

امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان در ادامه با اشاره به ماه رمضان و شهادت حضرت علی از خلفای راشیدن به دست خوارج در این ماه عزیز گفت: امروز روز ضربت خوردن حضرت علی در مسجد کوفه به دست یکی از خوارج بوده است.

ماموستا حسینی با بازخوانی این واقعه براساس آنچه در تاریخ نقل شده است، گفت:  بعد از ضربت خوردن آن حضرت در محراب نماز طبیب بر بالینشان حضور پیدا کرد  و گفت، زخم به مغز شما رسیده و امکان بهبود کم است اگر وصیتی دارید بفرمائید.

وی اضافه کرد: حضرت علی(ع) در آن حالت وصیت فرمودند اگر زنده ماندم که می‌دانم با این شخص چکار کنم و اگر زنده نماندم او را مطابق قانون اسلام با وارد کردن ضربه مشابه  به سرش قصاص نمائید.

امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان افزود: حضرت علی به فرزندان خود حضرات حسن و حسین و محمد حنفیه توصیه فرمود تقوی الهی و دستگیری فقرا، یتیمان و مسکینان را همیشه در نظر داشته باشید.

ماموستا حسینی با بیان اینکه غزوه بدر یکی دیگر از وقایع مهم در این ماه است، گفت:  خداوند در این جنگ سه هزار ملائکه را به کمک مسلمین فرستاد که کافران این ملائکه را نمی دیدند اما برای مسلمانان قابل روئیت بودند.

وی گفت: این جنگ با پیروزی مسلمانان به کمک مدد الهی به پایان رسید و غنائم زیادی به دست سپاه اسلام افتاد.

امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان در ادامه به شب‌های لیله القدر و برکات آن هم اشاره کرد و بیان داشت: بر اساس روایتی این شب در ۱۰ روز آخر ماه مبارک رمضان بویژه روزهای فرد است که بر شب‌های بیست و یک، بیست و سه و بیست هفت رمضان خصوصاً تأکید شده است.

ماموستا حسینی با تاکید براینکه خداوند در سوره قدر رسماً از این شب نام برده است، گفت: شب‌زنده‌داری و  عبادت در این شب ثوابش به اندازه هزار ماه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست