فرمانده سپاه بیت المقدس:
توزیع بیش ۴۵ هزار بسته بهداشتی در بین محرومین/ایجاد ۶ نقاهتگاه در کردستان
فرمانده سپاه بیت المقدس گفت: 45 هزار و 750 بسته بهداشتی و 2 هزار و 800 بسته معیشتی هر بسته به ارزش 500 هزار تومان در بین اقشار محروم و ضعیف استان توزیع شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، سردار سیدصادق حسینی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به برخی اقدامات سپاه استان در راستای مقابله با کروناویروس در داخل و خارج از مجموعه سپاه، اظهار کرد: موضوع پیشگیری از ویروس کرونا در درون سازمان با اتخاذ ساز و کارهای مختلف پیشگیرانه به صورت جدی در حال انجام است.

وی تصریح کرد: در زمینه مقابله با این ویروس در خارج از مجموعه نیز برنامه‌ریزی و اقدامات خوبی انجام شده که تشکیل گروه‌های بهداشت، تشکیل گروه‌های رهنمون و تشکیل گروه‌های مختلف بسیج برای کمک به حوزه بهداشت و درمان از جمله این اقدامات است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان در ادامه خاطرنشان کرد: ۱۳ هزار و ۳۷۸ نفر از بسیج مردمی استان برای مقابله با کرونا سازماندهی شده‌اند که با احتساب نیروهای دیگر در قالب گروه‌های مختلف در مجموع بیش از ۱۶ هزار نفر برای کمک به خروج استان از کرونا بسیج شده‌ است.

وی از پیش‌بینی ایجاد ۶ نقاهتگاه در سطح استان توسط سپاه بیت‌المقدس خبر داد و گفت: یکی از این نقاهتگاه ها هم اکنون در سنندج فعال است و دومی هم به زودی آماده فعالیت خواهد شد.

سردار حسینی اظهار کرد: در شهرستان‌های سقز، بانه مریوان و سروآباد هم اردوگاه‌های راهیان نور به نقاهتگاه بیماران کرونایی تبدیل می‌شود تا در صورت لزوم در اختیار بهداشت و درمان استان قرار بگیرد.

وی گفت: سپاه بیت‌المقدس در راستای کمک به بخش بهداشت و درمان و مقابله با بیماری کرونا ۵۱۹ تخت در سطح استان را مهیا کرده‌ایم.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان همچنین از تشکیل قرارگاه پدافند زیستی در مرکزیت استان و شهرستان‌ها خبر داد و گفت: مدیریت و مسوولیت ضدعفونی در برخی شهرهای استان به ویژه شهرهایی که ارتش و ناجا حضور دارند به عهده سپاه است.

وی خاطرنشان کرد: هر شب، جز شب‌های بارانی کار ضدعفونی را در سطح شهر انجام می‌دهیم و این کار به صورت مستمر انجام می‌شود.

سردار حسینی تصریح کرد: برای ضدعفونی خیابان‌ها و معابر عمومی در شهرها و روستاهای استان از امکانات منابع طبیعی و هلال احمر استفاده می‌کنیم و تا این لحظه ۳۷۱ هزار و ۱۰۰ لیتر مایع ضدعفونی استفاده شده است.

وی تصریح کرد: ضمن تب‌سنجی مردم، معابر و محلات روستاها و شهرهای کوچک توسط پایگاه‌های مقاومت بسیج ضدعفونی می‌شوند.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان در ادامه از راه‌اندازی ۱۸ کارگاه تولیدی تهیه ماسک در سطح شهرهای مختلف استان خبر داد و گفت: این واحدهای تولیدی روزانه حدود ۱۹ هزار ماسک تولید می‌کنند.

به گفته وی، ماسک‌های تولیدی به دو صورت رایگان و مقادیری نیز با قیمت بسیار پایین توزیع می‌شود.

سردار حسینی تصریح کرد: در فضای مجازی بیش از ۱۰ هزار مورد تولید محتوا و در بخش تولید خبر، گزارش، مصاحبه، خبر و غیره اقدامات بسیار خوب و وسیعی در زمینه اطلاع‌رسانی، آگاه‌سازی و آرامش‌بخشی به مردم انجام شده است.

وی به اقدامات انجام شده در زمینه توزیع اقلام بهداشتی مانند مواد ضدعفونی و ماسک و غیره هم گریزی زد و گفت: ۳ هزار و ۹۵۰ بسته بهداشتی در بین مردم توزیع شده است.

به گفته فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان، ۴۵ هزار و ۷۵۰ بسته بهداشتی و ۲ هزار و ۸۰۰ بسته معیشتی هر بسته به ارزش ۵۰۰ هزار تومان در بین اقشار محروم و ضعیف استان توزیع شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۴۰۰ بسته به ارزش ۶۰۰ میلیون تومان هم تهیه و توسط حوزه جامعه زنان توزیع شده و ۲۰۰ بسته اهدایی مراجع مختلف نیز توسط سپاه استان در بین اقشار نیازمند و محروم توزیع شده است.

سردار حسینی در پایان سخنانش گفت: ۱۵ ایستگاه سلامت در داخل سپاه راه‌اندازی شده که تاکنون بیش از ۲۷ هزار مورد تب‌سنجی انجام شده است

فهرست