شناسه خبر: 1607

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=1607

توزیع ۲۰ هزار جلد کتاب اهل سنت در کتابخانه‌های کردستان
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان گفت: ۲۰ هزار جلد کتاب کُردی و منابع اهل سنت در کتابخانه‌ها عمومی و مشارکتی این استان توزیع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج، محمد عبدالملکی با بیان اینکه کار توزیع ۲۰ هزار جلد کتاب کردی و منابع اهل سنت از ۲ ماه گذشته آغاز شده بود گفت: این کتاب‌ها شامل ۲۴۲ عنوان است که اعضا و علاقمندان به کُردی و منابع اهل سنت می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه از تعداد ۲۴۲ عنوان منابع ذکر شده ۳۶ عنوان آن کُردی و ۲۰۶ عنوان ویژه اهل سنت است افزود: این کتاب‌ها توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با همکاری ناشران کردستان تهیه و در کتابخانه‌های عمومی توزیع شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان توجه به علایق مخاطبان را در ارتقای شاخص مطالعه بسیار مهم دانست و گفت: این مهم از اولویت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بوده و ارسال این کتاب‌ها به کتابخانه‌های عمومی کردستان نیز در این راستا است.

عبدالملکی اضافه کرد: توزیع کتاب در کتابخانه‌های عمومی متناسب با شرایط زبانی و عقیدتی هر منطقه در جلب توجه مخاطبان به کتابخانه‌های عمومی بسیار اثرگذار است.

وی گفت: در سه سال گذشته نیز بیش از ۲۰ هزار جلد کتاب کُردی و منابع اهل سنت نیز توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان و با تایید نهاد از ناشران و نویسندگان بومی خریداری شده و هم اکنون در کتابخانه‌ها موجود است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان با اشاره به طرح اهدای کتاب – اهدای اندیشه در کتابخانه‌های عمومی این استان اظهار داشت: بر این اساس مردم می‌توانند با اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی به ارتقای سطح آگاهی و شاخص سرانه مطالعه در کشور کمک کنند.

عبدالملکی گفت: علاقمندان می‌توانند کتاب و یا کتابخانه‌های شخصی خود را در راستای افزایش ارتقای سطح مطالعه و به منظور استفاده عمومی به کتابخانه‌های عمومی در سراسر استان اهدا کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست