شناسه خبر: 882

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=882

امام جمعه شهر موچش:
توسعه وقف موجب ریشه‌کنی فقر در جامعه می‌شود
امام جمعه شهر موچش گفت: رونق و توسعه فرهنگ وقف موجب ریشه‌کنی فقر در جامعه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، ماموستا علی فروتن در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهر موچش ضمن عرض تسلیت به خانواده‌هایی جان باختگان سیل‌های اخیر در کشور، اظهار کرد: متاسفانه در آغازین روزهای سال شاهد وقوع سیل در برخی استان‌های کشور مانند شیراز، گلستان و مازندران و خسارت‌های جانی و مالی به مردم کشور بودیم.
وی افزود: امیدواریم خداوند کشور ایران و تمام مسلمانان را از بلاهای آسمان و زمین محفوظ کند و این انتظار را از مردم نوعدوست کشور داریم در حد توان به سیل‌زدگان این استان‌ها کمک و یاری برسانند.
امام جمعه شهر موچش اضافه کرد: پیغمبر اسلام(ص) می‌فرماید مثال انسان‌های مسلمان به مانند جسد واحدی است که اگر یکی از اعضای آنها درد بگیرد و یا دچار مشکلی بشود، دیگر اعضای بدن نیز ناراحت می‌شود.
ماموستا فروتن افزود: اگر امروز نقطه‌ای در ایران اسلامی دچار سیل و حادثه شده تمام ایران اسلامی در ناراحتی و غم هستند و برای مصیبتی که به مردم وارد شده همه ناراحت هستیم.
وی اظهار کرد:«خداوند تبارک و تعالی در قرآن کریم می‌فرماید ما از آسمان به اندازه باران را می‌بارانیم و در زمین آن را جایگزین می‌کنیم برای انسان نفعی داشته باشد و حتی توانائی آن را داریم که این آبهائی که به زمین می‌آید را محو کنیم».
امام جمعه شهر موچش گفت: «پیغمبر اسلام(ص) همیشه می‌فرمودند«خدایا باران رحمت را برای ما بفرست، بارانی که به ما ضرر نرساند و نفع داشته باشد».
ماموستا فروتن اضافه کرد: خدای متعال دنیا را بر پایه نظم آفریده و هر چیزی را در جای خودش قرار داده است که به این مهم در قرآن نیز اشاره می‌کند.
وی افزود: خداوند متعال در سوره تبارک می‌فرماید «ای پیغمبر(ص) به آنها بگو اگر من آبها را در دنیا خشک کنم آیا کسی هست که آن را به گرداند» پس دستی در معنویات وجود دارد که کمک می‌کند از این رو تو کلمان همیشه باید به خدا باشد.
امام جمعه شهر موچش اظهار کرد: براساس آنچه در قرآن و کتب آسمانی آمده هیچ کس به درجه پیغمبران و یا یاران پیغمبر(ص) نمی‌رسد مگر آنکه بهترین داشته‌های خود را در راه خدا انفاق کند.
ماموستا فروتن در ادامه از وقف به عنوان حسنه همیشه جاری نام برد و گفت: فقیر موجب ریشه‌کنی فقر در جامعه می‌شود.
وی افزود: البته انسان باید چیزی را در راه خدا وقف کند که ارزش وقف و بخشیدن را داشته باشد.
امام جمعه شهر موچش با تاکید بر انجام واجبات دینی به ویژه ادای نماز گفت: انسان با انجام کارهای نیک می‌تواند بار گناهانی که دارد را کم کند.
ماموستا فروتن عنوان کرد: پیغمبر(ص) در این راستا می‌فرماید آن چیزی که ماهیت گناه شما را بر می‌دارد یکی حسنات و کارهای خوب است و متضررترین آدم کسی است که دین خود را بخاطر دنیا و درهم می‌فروشد.
امام جمعه شهر موچش در پایان با تاکید بر حفظ حق و حقوق دیگران گفت: ما باید حقوق همدیگر را رعایت کنیم چرا که حق مردم بر حق‌الله مقدمتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست