امام جمعه شهرستان دیواندره
توطئه آمریکا هرگز از اذهان ملت ایران بیرون نمی‌رود
امام جمعه شهرستان دیواندره گفت: توطئه آمریکا هرگز از اذهان ملت ایران بیرون نمی‌رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان،، ماموستا مرادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع دیواندره اظهار کرد: از ششم تا ۱۲تیر ماه به عنوان هفته افشای نقض حقوق بشر آمریکایی نام‌گذاری شده که خاطرات تلخی را برای ما تداعی می‌کند.
وی تصریح کرد: از جمله وقایع تلخی که هرگز برای ملت ایران فراموش نخواهد شد در۶ تیر۱۳۶۰ است که مقام معظم رهبری رهبر، رهبرعالی قدرمان مورد هدف ترور این نابکار قرار گرفت.
امام جمعه شهرستان دیواندره با بیان اینکه این توطئه آمریکا هرگز از اذهان ملت ایران بیرون نمی‌رود، گفت:‌ در ۷ تیر ماه سال ۱۳۶۶ نیز سردشت سربلند را آمریکا و اسرائیل و ایادی کفر با تقویت صدام معدوم و با دستان آن خبیث ناپاک و نامرد بمباران شیمیایی کردند که ملت سردشت واقعا مظلوم واقع شدند و این اقدام ضد بشری نسل به نسل به مردم شهیدپرور این خطه انتقال پیدا کرده و هنوز اثرات آن را با پوست و استخوان حس می‌کنند.
ماموستا مرادی اظهار کرد: به کوری چشم بد خواهان ما یاد و خاطره همه شهدا، شهدای سردشت، شهدای ترور، شهدای مدافع حرم را گرامی می‌داریم.
وی در ادامه ضمن تقدیر از برگزار گنندگان کنگره مشاهیر کرد گفت:‌ یک گلایه از متولیان این برنامه فرهنگی داریم که ای کاش از علما و نخبگان علوم دینی کرد هم مثل امثال ماموستا شیخ الاسلام و ماموستا برهان عالی و امثال آنها و چند نفر از پیشمرگان مسلمان کرد هم تجلیل می‌کردند.
وی تصریح کرد: ۱۴ تیر ماه سالروز تاسیس شهرداری‌ها و دهیاری‌ها است که ضمن گرامیداشت این روز و تبریک به همه فعالین این عرصه، امیدواریم شاهد توجه بیشتر این عزیزان به رفع مشکلات مردم و توسعه شهرها و روستا ها باشیم.
امام جمعه شهرستان دیواندره در بخش دیگری از خطبه‌های این هغته عنوان کرد: صله رحم از جمله دستورات دین اسلام است که بارها بر آن تاکید شده است.
ماموستا مرادی عنوان کرد: صله رحم در اصطلاح به معنای محبت و حرمت اقوام و در لغت به معنای احسان و دوستی است.
وی اضافه کرد: خدا در قرآن اول امر به عدالت می‌کند، عدالت واژه شیرینی است که نقطه مقابل آن ظلم است.
امام جمعه شهرستان دیواندره با بیان اینکه عدالت اولین واژه و کلمه ای است که پروردگار برای پیامبر (ص) عزیز اسلام ترجمه و تفسیر نموده است، اذعان داشت: خداوند تمام کارهایش و تمام عالم آفرینش را با عدل جلو برده است و از ما انتظار دارد به عنوان خلیفه الله انسانی عادل بر زمین باشیم.
ماموستا مرادی با تاکید براینکه احسان جزء درجات معرفت‌الله است، گفت: احسان به این معنا است که همیشه خدا را حاضر و ناظر بدانیم و چنان عبادت کنیم که خدا از ما راضی باشد.
وی عنوان کرد: پیامبر (ص) می‌فرماید: هرکس خود را بشناسد خدای خود را به حق شناخته است .
امام جمعه شهرستان دیواندره اظهار کرد: خدا می فرماید «تحکیم پیوند خویشاوندی و استحکام روابط خانوادگی در اسلام همواره مورد توجه قرار گرفته و بسیار به آن سفارش شده است.
ماموستا مرادی افزود: صله رحم باید به عنوان یک ارزش دینی در جامعه نهادینه شود، پیامبر (ص) می فرماید: زمانیکه زکات یا هر نوع صدقه‌ای بدهی یک درجه احسان به تو می‌رسد اما اگر به نیازمند نزدیک خود بدهی دو احسان به تو می‌رسد و یک حق زکات از گردن تو برداشته خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست