رئيس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان:
توفیق خدمت به زائران بیت الله الحرام، سعادتی است که نصیب هر کسی نمی شود
حجت الاسلام والمسلمين فرجام گفت: روحانيون و روساي كاروان هاي حج وظيفه خطيري بر عهده دارند كه مي بايست با هماهنگي با يكديگر در انجام هر چه بهتر مناسك به زوار مساعدت نمايند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، حجت الاسلام و المسلمین فرجام در دیدار کارگزاران،‌ روحانیون و روسای کاروان های اهل سنت حج تمتع در سال ۹۸ با نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد مقدس که روز یکشنبه ۹۸/۴/۲ در محل دفتر ایشان برگزار شد، با اشاره به اینکه در روایات اسلامی، خدمت به دیگران تاکید فراوان صورت پذیرفته است، اظهار داشت: در روایات آمده است که به ازای هر قدمی که انسان برای خدمت به دیگران بر می دارد خداوند حسنات فراوان برای او در نظر می گیرد.

وی افزود: کارگزاران حج توفیق خدمت به زائران بیت الله الحرام و مدینه الرسول را پیدا کرده اند و این توفیق نصیب هر کسی نمی شود.

حجت الاسلام و المسلمین فرجام ادامه داد: امسال از سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی مجموعا ۱۴۱۵ زائر آقا و خانم در قالب ۱۱ کاروان اهل سنت برای انجام مناسک حج به سرزمین وحی اعزام خواهند شد که ۲ کاروان خراسان جنوبی، ۱ کاروان خراسان شمالی و ۸ کاروان خراسان رضوی خواهند بود. همچنین در جمع روحانیون ۳ خانم معینه حضور دارند.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان اظهار داشت: سال گذشته که افتخار حضور در میان زوار بیت الله الحرام را داشتم از جمله اموری که باعث موفقیت کاروان ها بود و در جلسات بعثه مقام معظم رهبری نیز عنوان نمودم هماهنگی میان روحانیون و روسای کاروان ها بود.

وی ادامه داد: روحانیون کاروان ها وظیفه بسیار سنگینی در میان زائران دارند. در برخی از کاروان ها افراد کم سواد حضور دارند که ضروریست روحانیون نسبت به انجام مناسک و امور دیگر به آنها توجه بیشتری داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین فرجام با بیان اینکه برخی جریانات سوء افراطی و وهابی در ایام مناسک حج در صدد برهم زدن آرامش کاروان ها هستند، تاکید کرد: روحانیون و روسای کاروان ها با هماهنگی با یکدیگر می توانند این جریانات افراطی را خنثی نمایند.

وی ابراز داشت: روحانیون کاروان ها با مطالعه و تسلط بر مناسک در میان حجاج حضور یابند و ارتباط خود را با هیات افتاء حاضر در بعثه مقام معظم رهبری حفظ نمایند تا شاهد برگزاری حجی مقبول از سوی زائران بیت الله الحرام باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست