شناسه خبر: 5899

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=5899

امام جمعه موقت اهل سنت سیراف؛
توفیق درک مجدد رمضان را باید قدر بدانیم
شیخ حسن احمدزاده: نماز، روزه و زکات و عمره در ماه مبارک رمضان دارای فضیلتی مضاعف و افزون از ماه‌های دیگر است و باید قدر این روزها را دانست و مغتنم شمرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ حسن احمدزاده امام‌جمعه موقت اهل سنت سیراف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، رمضان را ماه رحمت و مغفرت دانست و گفت: باید قدر این لحظات و ثانیه‌ها را بدایم و از این فرصت‌های ارزشمند بهره کامل برد.
وی روایتی از پیامبر اسلام را مورد تأسی قرار داد و اظهار کرد: ‌«ان لربکم فی ایام دهرکم نفخات فتعرضوا لها» در طول مدت زندگی از طرف خداوندتان نسیم‌هایی می‌وزد پس خود را در معرض این نسیم‌ها قرار دهید.
خطیب جمعه با بیان اینکه لحظات ارزشمندی که در طول عمر ما انسان‌ها به ما دست می‌دهد بسیار کم است، افزود: باید هوشیار بود و منتظر فرصت‌ها شد و آن‌ها را غنیمت شمرد.
وی با اظهار اینکه مؤمن باید مترصد کوچک‌ترین فرصت باشد و از آن‌ها استفاده کند اضافه کرد: توفیق درک مجدد رمضان را باید قدر دانست و به نحو احسن و اکمل بهره برد و شایسته نیست از عبادات و یاد خدا در ماه رمضان غافل شویم و حتی لحظه‌ای از آن نباید مورد غفلت قرار گیرد.
امام‌جمعه موقت اهل سنت متذکر شد: نماز ، روزه، زکات و عمره در ماه مبارک رمضان دارای فضیلتی مضاعف و افزون از ماه‌های دیگر است در کلام گهربار رسول اکرم (ص)؛ من صام رمضان ایمانا و احتسابا… و من قام رمضان ایمانا و احتسابا… و من فطر صائما…و العمره فی رمضان تعدل حجه، نشان از عظمت و فضیلت فراوان این ماه دارد.
شیخ احمدزاده تأکید کرد: روزه ماه رمضان و قیام در ماه رمضان و عمره در ماه رمضان جزئی از فرصت‌ها و نعمت‌هایی است که خداوند در اختیار ما گذاشته است.
وی در پایان سخنان خاطرنشان شد: در دهه دوم ماه رمضان قرار داریم که دهه مغفرت است؛ طلب مغفرت و آمرزش برای خود و همه مسلمانان را از خداوند بخواهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست