امام جمعه کامیاران
توقیف نفتکش انگلیس توسط سپاه پاسداران اقتدار ملت ایران را به تصویر کشید
امام جمعه کامیاران گفت: توقیف نفتکش انگلیس توسط سپاه پاسداران اقتدار ملت ایران را به تصویر کشید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان، ماموستا قربانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر با اشاره به توقیف نفتکش انگلیس توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  اظهار کرد: توقیف نفتکش انگلیس توسط سپاه عملی به جا و مثبت بود و ما از این اقدام به موقع این نهاد انقلابی تشکر می‌کنیم.

امام جمعه کامیاران گفت: پیام ما به زورگویان و دشمنان این نظام الهی این است که اگر به سر عقل نیایند فرزندان قهرمان ایران زمین آنها را سرجایشان می‌گذارند.

ماموستا قربانی با بیان اینکه ملت ایران در طول تاریخ به ویژه طی ۴۰ سال اخیر همواره نشان داده‌اند که ظالمان و بدخواهان را سرجایشان می‌گذارد، گفت: تاریخ گواه این ادعا است و ما هم به آنها می‌گوییم که هر بیشه گمان مبر که خالی است شاید پلنگی خفته باشد.

وی تصریح کرد: همه ایرانیان در مقابل دشمنان خود پلنگی هستند و هرکس درمقابل آنها بایستد کمرش را خواهند شکست.

امام جمعه کامیاران با بیان اینکه در ادامه با اشاره به اینکه در هفته کارآفرینی و ترویج آموزش‌های فنی وحرفه‌ای هستیم، اذعان داشت: به افراد جویای کار بخصوص جوانان این پیشنهاد را داریم که به این مراکز مراجعه و با کسب مهارت‌‌هایی لازم زمینه جذب شدن در بازار کار را برای خود فراهم سازند.

به گفته ماموستا قربانی، در این مراکز به صورت رایگان آموزش‌های لازم با توجه به نیازسنجی‌هایی که در استان انجام شده به مخاطبین ارائه می‌شود.

وی گفت: همه ما می‌دانیم در ابتدای انقلاب اسلامی تا امروز جامعه روحانیت  کردستان شهداء گرانقدری را تقدیم انقلاب کرده‌اند روحانیونی که تمام عمر گرانبهایشان را در خدمت به دین مبین اسلام بوده‌اند.

وی با بیان اینکه روحانیون از تربیت و تعلیم انسان‌ها هرگز غافل نبوده‌اند، گفت: روحانیون همواره در مساجد و تکایا اوقات گرانبها خود را  وقف تبلیغ دین و نصیحت افراد جامعه کرده‌اند.

به گفته امام جمعه کامیاران، تعداد زیادی از این عزیزان در طول انقلاب به ویژه در سال‌های آغازین پیروزی انقلاب مظلومانه به شهادت رسیدند.

ماموستا قربانی تصریح کرد: ماموستا زین الدین فخری، ماموستا شیخ حبیب‌الله معاذی شیخی، ماموستا محمد عرب منبری، ماموستاعبدالقادر بزرگ امید از علما و روحانیون بزرگی هستند که در این راه به شهادت رسیدند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سخن‌چینی از دیدگاه اسلام حرام است، گفت:  خدای متعال سخن‌چینی کردن را که موجب ایجاد دشمنی در بین افراد می‌شود حرام دانسته و بر خودداری از آن تاکید فرموده است.

امام جمعه کامیاران اذعان داشت: خدای متعال بعد از آنکه کفار به پیامبر(ص) گفتند اگر تو برای خدایان ما عبادت می‌کردی ما هم  خدای تو را عبادت می‌کردیم فرمود «ای محمد (ص) هرگز سخن چینی آنها را قبول نکن چراکه آنها به خدا اهانت می‌کنند».

ماموستا قربانی غیبت کردن را از دیگر اعمال حرام دانست و عنوان کرد: غیبت کردن مانند آن است که انسان گوشت برادر خود را بخورد، خدای متعال هر فتنه‌گر و عیب‌جویی را تهدید می‌کند.

وی با اشاره به اینکه برخی افراد هرگز وارد بهشت نمی‌شوند، گفت: شراب‌خواران، افرادی که به زنا اصرار دارند، کسی که سخن چینی و نمامی می‌کند، افراد همجنس‌گرا، انسان دیوس و افرادی که ترک صله رحم می‌کنند از افرادی هستند که وارد بهشت نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست