شناسه خبر: 1837

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=1837

امام جمعه موقت اهل سنت سیراف؛
توهین به سپاه توهین به همه ملت ایران است
شیخ یعقوب شمسا: توهین به سپاه توهین به ملت شریف ایران است؛ هم‌زمان ملت یکپارچه ایران در سراسر کشور جمهوری اسلامی ایران این گستاخی دولت آمریکا را با مشت‌های گره کرده پاسخ می‌دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ یعقوب شمسا امام‌جمعه موقت اهل سنت سیراف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ظلم و مباحث پیرامون آن را مطرح کرد و با اشاره به احادیثی در این خصوص گفت: در حدیث قدسی خداوند می‌فرماید: که من ظلم را بر خودم حرام کردم و ظلم را در میان شما بندگان حرام قرار دادم پس به یکدیگر ظلم و ستم نکنید.
وی ظلم را بر سه قسم دانست و گفت: ظلمی که انسان به خداوند نسبت می‌دهد و طرف مقابل انسان خداوند است و آن شرک است؛ یعنی بر ضد توحید عمل کردن و برای خداوند شریک و همتا قرار دادن و اعمال عبادی را که مختص ذات خداوند است با شرک آمیخته کردن است.
خطیب جمعه با اشاره به اینکه دومین قسم از ظلم این است که انسان به نفس خودش روا می‌دارد، اضافه کرد: اگر انسان فرایض دینی را رها کند و پایبند به هیچ‌یک از مسائل دینی و اخلاقی نباشد در حقیقت به کسی ضرر و زیان نمی‌رسد بلکه این ظلمی است که به خودش کرده، چراکه بار گناهانش سنگین‌تر می‌شود و در روز قیامت کوله‌بار گناهانش را خودش می‌خواهد به دوش خواهد کشید.
وی با اشاره به آیاتی از سوره کهف گفت: خداوند می‌فرماید: چه کسی ظالم است از کسی که به آیات خداوند پند داده می‌شود اما روی‌گردان می‌شود و فراموش کرده که چیزی برای خودش از پیش فرستاده است و در آیه دیگر می‌فرماید: ظالم در روز قیامت از روی حسرت و ندامت دست‌هایش را می‌گزد و می‌گوید ای‌کاش من راه پیامبر را در پیش می‌گرفتم و با فلان شخص دوستی نمی‌کردم که سبب گمراهی من شد و مرا از ذکر و یاد خدا دور کرد.
امام‌جمعه موقت سیراف نوع سوم ظلم را ظلم و ستم به دیگران دانست و بیان کرد: پیامبر اسلام (ص) می‌فرماید: خون و مال و ناموس مسلمان بر مسلمان دیگر حرام است. انسان اگر به‌ناحق خون مسلمانی را بریزد یا مال مسلمانی را به‌ناحق تصاحب کند، یا به ناموسش تجاوز کند ظلم و حرام است.
شیخ شمسا در ادامه سخنان، آمریکا را دشمن اصلی ملت شریف ایران بیان کرد و متذکر شد: دولت آمریکا تابه‌حال از هر دری که خواسته وارد شده و هر دسیسه و نقشه‌ای که می‌توانسته پیاده کرده اما نتوانسته است به ملت شریف ایران آسیب و ضربه وارد کنند.
وی تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محکوم کرد و گفت: اخیراً آمریکا با یاوه‌گویی‌ به ملت ایران به‌خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توهین کرده است. توهین به سپاه توهین به ملت غیرتمند ایران است. هم‌زمان ملت یکپارچه ایران در سراسر کشور جمهوری اسلامی این گستاخی آمریکا را پاسخ می‌دهند.
وی در پایان سخنان تصریح کرد: لذا ما جامعه اهل سنت هم این توهین و تحقیر آمریکا نسبت به ملت شریف ایران را محکوم می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست