توهین به مقدسات اسلامی نشانگر درماندگی و استیصال غرب از نفوذ و گسترش اسلام در جهان؛
هتاکی و توهین به مقدسات اسلامی توسط برخی از افراد و جریان های غربی نمادی از تفکر ضد انسانی- الهی وابسته به نظام سلطه و صهیونیسم بین المللی است

جهان اسلام در روزهای اخیر با دو اقدام بسیار مشمئزکننده علیه قرآن کریم و ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) روبه رو بود که این اهانت نمادی از تفکر ضد انسانی – الهی غربی وابسته به نظام سلطه و صهیونیسم بین المللی است. توهین و جسارت به مقدسات اسلامی توسط افراد یا نشریه ای در غرب انجام می شود، اما این موضوع مرتبط با سیاست گذاران سلطه گر و صهیونیست های موثر در تحولات برخی کشورها در دنیای غرب است، چنانچه ماکرون، رئیس جمهور نابخرد فرانسه انتشار کاریکاتور موهن در نشریه شارلی ابدو را با نگاهی عوام فریبانه به آزادی بیان مرتبط دانست! او ضمن مخالفت با محکوم کردن اقدام موهن آن نشریه فکاهی گفت: در جایگاهی نیستم که بتوانم علیه تصمیم نشریه برای انتشار کاریکاتورها حکم صادر کنم و مدعی شد کشورم از آزادی بیان و عقاید برخوردار است!!!

براین اساس می توان گفت این واکنش ها به مقدسات دینی بیش از یک میلیارد و هفتصد میلیون مسلمان و حتی همه­ی پیروان ادیان الهی به عنوان چراغ سبز سردمداران دولت های غربی برای هتاکان قلمداد می شود. وضع قوانین سخت گیرانه نسبت به مسلمانان، بدرفتاری، خشونت با مسلمانان، اقدامات سخت گیرانه و تبغیض آمیز علیه مسلمانان، اهانت به مقدسات اسلامی و … اگرچه نشان از ماهیت ضد الهی- انسانی مرتکبان چنین جنایاتی دارد، اما به نظر می رسد چنین مواضع و اقداماتی به تحولات دهه های اخیر در جهان به ویژه دنیای غرب به نفع اسلام و امت اسلامی مرتبط است. دولت های غربی علاوه بر اعمال فشار بر مسلمانان، تحریم رویکرد اسلامی و تحریف آموزه های اسلامی را با شگردهای نابخردانه و هتاکانه در واکنش به شکست های پی در پی خود از جریان های واقعی اسلام گرا را در دستور کار خود قرار داده اند، اگرچه در موارد متعدد اثبات شده است که آنها نه تنها در این حرکت موفقیتی کسب نمی کنند، بلکه باعث شتاب اسلام گرایی در جهان می شوند. حمایت سران امریکا و برخی از کشورهای غربی از گروه های تکفیری- تروریستی برای ارائه چهره خشونت طلب از اسلام و مسلمانان، تقویت کشورهای مرتجع عربی و تعریف آنها از این حکومت تحت عنوان حکومت اسلامی، ترویج بی بند و باری به بهانه تساهل و آزادی اجتماعی و … همگی با هدف تحریف آموزه های اسلامی و مقابله با چهره انسانی و تاثیرگذار اسلام و مسلمانان دنبال می شود. مجموعه اقدامات سردمداران غرب علیه اسلام و مسلمانان و توطئه های صهیونیست های طراح و حمایت کننده اسلام ستیز علیه مقدسات اسلامی نشان می دهد که گویی اراده ای پشت این ماجراها است تا اسلام ستیزی به صورت سیستماتیک دنبال شود، اما تبیین دلایل ابعاد این اقدامات از ضرورت ها است. نگاهی گذرا به رشد اسلام گرایی در غرب و برآورد غربی ها درباره میزان تغییر جمعیت ادیان که نشان می دهد مسلمانان در فاصله سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۵۰ با بیش از ۷۰% سریعترین رشد جمعیت را خواهند داشت حاکی از آن است که سران نظام سلطه از آینده وحشت دارند و نتیجه خوش آیندی برای آنها حاصل نمی شود، به همین دلیل محوری، دست به اقدامات خارج از عقلانیت می زنند.

غربی ها امروزه با امواج، اعتراض ها علیه تبعیض نژادی و بی عدالتی در کشورهای خود روبه رو هستند، بر این اساس آنها اقدامات سخیف و نفرت­زا را برای منحرف کردن افکار عمومی از واقعیت های جامعه خود و درگیر کردن آنها با مسلمانان در دستور کار قرار داده اند تا با خیال باطل خود طوفان خود ساخته را به بیرون از عرصه قدرت و حاکمیت خود منتقل کرده و از شتاب اعتراض ها بکاهند.

سردمداران کشورهای غربی چون: آمریکا و فرانسه با ایجاد استانداردهای دوگانه علی رغم شعارهای فریبنده به ظاهر انسانی ، روزی از طریق اسلام هراسی، روزی با برچسب تروریسم، روزی با اهانت به مقدسات اسلامی و … به دنبال نجات از مخمصه های ناشی از ظلم به بشریت هستند، اما با قطع و یقیین می توان گفت این گونه اقدامات ناشی از ضعف و زبونی آنها در مقابله استدلالی و عقلانی با پیام حیات بخش قرآن و پیامبر اعظم(ص) که وسیله غیر قابل جایگزینی برای هدایت تمام بشریت هستند، می باشد و بر اساس وعده قطعی خدا این نور مقدس هر روز فروزان تر خواهد شد اگرچه مشرکان، کفار و ستمگران عالم را خوش نیاید، از طرفی روشن است که اینگونه نقشه های شیطانی و اقدامات غیر انسانی دشمنان اسلام مانع تداوم حرکت مسئولانه و شتابان مسلمانان به سمت ایجاد تمدن نوین اسلامی که علایم آن در دهه های اخیر آشکار شده است و نجات مسلمانان، بلکه بشریت از چنگال مستکبران عالم را نوید می دهد نخواهد شد. ملت مسلمان ایران در کنار مسلمانان جهان و آزادی خواهان عالم هوشیارانه و متعهدانه از ارزش های اسلامی دفاع کرده و اقدام توهین­آمیز نشریه صهیونیستی- فرانسوی را محکوم می کند و این حرکت مذبوحانه را در جهت تلاش های صهیونیسم و آمریکای شکست خورده در برابر اراده خلل ناپذیر مسلمانان جهان می داند و با تمام وجود از مقدسات اسلامی چونان گذشته دفاع خواهد کرد.

اندیشمندان عالم، پیروان ادیان الهی به ویژه صاحبنظران و علمای دین به این نکته توجه دارند که جسارت به قرآن کریم و اهانت به پیامبر اعظم(ص) از کینه شیطانی و فرهنگ دیو صفتانه و ضد نسانی برآمده است، بر این اساس همواره دانشمندان و علمای مسلمان بر تعامل و  تعایش حکیمانه میان انسان ها به ویژه پیروان ادیان الهی و احترام به مقدسات تاکید نموده اند و اکنون که به برکت انقلاب اسلامی، ندای اسلام عزیز در دنیا طنین افکن شده و پرچم اسلام در آن به اهتزاز در آمده است صهیونیست ها، و دست آموزان آنها و افراد بی منطق و عقل ستیز در سایه توهمات شیطانی خود به جنگ با ارزش های الهی – انسانی برخاسته اند، اما از این حقیقت غافل اند که «وَ مَکروا و مَکَرَاللهُ و اللهُ خَیرُ الماکِرین» و «یُریدونَ لِیُطفِئُوا نورَ الله بِاَفواهِهِم وَالله مُتمُّ نوره و لَوکَرهَ الکافِرونَ». حقیقت این است که اقدامات دیوانه وار و ضد اسلامی افراد، گروه ها و جریان های افراطی اسلام ستیز در غرب که در بستر منطق آمریکایی شکل گرفته و آنها با احساس خطر  نسبت به ظهور تمدن اسلام و برهم خوردن نظم جهانی مورد نظر آمریکایی ها و صهیونیست ها چنین رویکردی را پیش گرفته اند ره به جایی نبرده و با حرکت شتابان تر مسلمانان در شکل دهی تمدن اسلامی روبه رو خواهند شد و مسلمانان با اراده بیشتری به تعمیق و ترویج معارف قرآنی خواهند پرداخت، زیرا نور پر فروغ قرآن و ساحت قدس پیامبر اعظم(ص) با جان و نفوس مسلمانان گره خورده است و این نور هرگز خاموش نمی شود. قرآن کریم تنها کتاب ماندگار و بدون تحریف است که با بیان آشکار از پیامبران بزرگ چون: ابراهیم، موسی و عیسی علیهم السلام یاد کرده و احترام به آنان را مورد توجه ویژه قرار داده است، براین اساس است که همه پیروان ادیان الهی و همه دلسوزان بشری در جهان با چنین اقدامات موهنی مخالف بوده و آن را محکوم می کنند. واقعیت این است که رشد اسلام گرایی، گسترش پیام رحمت و مهربانی اسلام در بین مردم جهان و … دشمنان کینه توز اسلام و مسلمانان را برآن داشته است تا با زشت ترین روش ها به مقدسات توهین کنند، در حقیقت جریان شوم آمریکا و صهیونیسم بین الملل در مواجهه با گسترش فرهنگ برخاسته از مکتب سراسر نورانی اسلام در استیصال قرار گرفته و برای پیاده سازی طرح اسلام هراسی خود با تهدیدات و تحریف ها، تشکیل و تقویت گروهک های تروریستی به نام اسلام، اهانت به قرآن و ساحت پیامبر اعظم (ص)، مخدوش کردن چهره اسلام را هدف قرار داده اند و این گونه اقدامات در کنار اقدامات سیاسی و نظامی و روانی چون تحریم، ترور، تطمیع تلاش دارد مسلمانان را از حرکت شتابان پیشرفت باز دارد و از پیام صلح و دوستی اسلام به قلب های آماده بشری جلوگیری نماید و متاسفانه این جریان شوم با بهره مندی از ظرفیت ها و منابع برخی از کشورهای اسلامی و همراهی و همکاری برخی از سران کشورهای اسلامی اهداف خود را دنبال می کنند. بر تمام مسلمانان و آزادی خواهان عالم است که با اتحاد، روشنگری و حرکت هوشمندانه و مسئولانه با این حرکات شوم مقابله کنند تا دشمن زبون و هتاک از کرده خود پشیمان شود. دشمنان اسلام با بهره گیری از تفرقه و خود باختگی بعضی از کشورهای عربی- اسلامی و سران سرسپرده که به دشمن اجازه حرمت شکنی می دهند، به قرآن کریم و پیامبر اعظم(ص) هتاکی می کنند.

وقتی دشمنان اسلام و امت اسلامی می بینند که حکام آل سعود، امارات و بحرین در برابر دشمنان اسلام سر خم         می کنند، گردنبند رژیم صهیونیستی  را بر گردن می آویزند و … احساس می کنند هتاکی و حرمت شکنی نمی تواند برای آنها مشکل ایجاد کند. وقتی سران برخی کشور های عربی دلارهای نفتی خود را در راستای تجهیز گروهک های تکفیری تروریستی مثل داعش صرف می کنند، در بین کشورهای اسلامی نسل کشی به راه می اندازند؛ دست دوستی به رژیم صهیونیستی دراز می کنند، همه ی توان خود را برای ایجاد اختلاف و تفرقه بین مسلمانان به کار می گیرند، برای تضعیف جبهه مقاومت اسلامی تلاش می کنند و … به صورت طبیعی دشمنان اسلام و امت اسلامی را در هتاکی و توهین به مقدسات اسلامی جری می کند، در این راستا باید گفت علاوه بر بغض و کینه استکبار و صهیونیسم بین المللی که باعث هتاکی آنها نسبت به مقدسات مسلمانان می شود مسلمانان نماهای حاکم بر برخی سرزمین های اسلامی نیز زمینه ساز اهانت به قرآن و پیامبر عظیم الشأن اسلام می شوند. اهانت بی شرمانه نشریه فرانسوی به پیامبر(ص) اگر چه مانع مجازات آن هتاکان نمی شود، اما این اقدامات مذبوحانه پیام روشنی هم دارد که آنها با اسلام زنده، پویا و اثرگذار روبه رو هستند. تاریخ گواهی می دهد که اگر قرار بود با هتاکی افراد پست و ناشایست از عظمت قرآن و پیامبر اعظم(ص) کم شود با گذشت ۱۴ قرن اینگونه حقیقت قرآن و نام بلند و پرآوازه پیامبر عظیم الشأن فراگیر نبود. برای مسلمانان و آزدگان جهان روشن است که اینگونه حرکات نابخردانه و زشت ایادی استکبار نمی تواند امواج توفنده اسلام خواهی و گرایش به معنویت و فطرت اسلامی را کم فروغ کرده و بر اقدامات غیر انسانی نظام سلطه و رژیم صهیونیستی و حامیان آنان سرپوش بگذارد و بدون شک پیام احیاگر و انسان ساز اسلام بیش از پیش همچون خورشیدی تابان و روشنگر به گوش جهانیان خواهد رسید. صهیونیست ها و دولت هایی که زیر نفوذ صهیونیسم هستند می دانند که پیامبر اعظم(ص) الهام بخش امت اسلامی و آزادی خواهان عالم است، چون آنها از بیداری اسلامی می ترسند و از قدرت جمعیت بیش از یک میلیارد و هفصد میلیونی مسلمانان در سراسر عالم وحشت دارند به توهین و هتاکی روی می آورند. آنها می دانند که پیامبر اعظم(ص) مهمترین عامل وحدت، کانون عشق و محبت دنیای اسلام است و دلهای آحاد مسلمانان جهان به یاد و عشق آن نبی عظیم الشان طراوت و شادابی پیدا می کند، بر این اساس به رفتارهای غیر عقلانی و کینه توزانه روی می آوردند، اما حقیقت این است که دشمنان چه بخواهند و چه نخواهند حرکتی ریشه دار در دنیای اسلام و فراتر از جوامع اسلامی آغاز شده است و همین حرکت به عزت و حیات امت اسلامی می انجامد. هدف هتاکان و توهین کنندگان به مقدسات اسلامی آن است که مسلمانان را از مسایل و تحولات دنیای اسلام غافل سازند و مقابله با اسلام و مسلمانان در جوامع مسیحی را تشدید کنند، بر این اساس امت اسلامی باید بازشناسی درس های پیامبر اعظم(ص)، معرفی چهره حقیقی اسلام، وحدت حول وجود مقدس پیامبر اعظم(ص) بر ضد دشمنان اسلام، بازگشت به عناصر و عوامل قدرت خود، پرهیز از اختلاف درونی و اجتناب از درگیر سازی اسلام با مسیحیت و … را در دستور کار قرار دهند. اتحاد امت اسلامی و تقویت مقاومت اسلامی بر ضد حرکت های خیانت بار نظام سلطه با محوریت آمریکا و صهیونیسم بین الملل با تمرکز بر رژیم صهیونیستی تنها راه نجات مسلمانان و برخورد هوشمندانه با این قبیل امور است که همگان باید در برنامه و اقدامات خود به آن توجه نمایند.

اگر چه پیرامون هتک قرآن کریم و توهین به ساحت قدس نبوی توسط برخی از افراد و جریان های وابسته به نظام استکبار و صهیونیسم بین المللی از حیث زمینه ها، دلایل و اهداف هتاکان و توهین کنندگان، هم چنین وظایف امت اسلامی به ویژه موثرین و هدایتگران افکار عمومی نسبت به این هتاکی ها و توهین ها موضوعات گسترده ای وجود دارد، اما برخی از موضوعات مورد توجه عبارت اند از:

  • اقدام بسیار مشمئزکننده هتاکان علیه قرآن کریم و ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) نمادی از تفکر ضد انسانی – الهی غربی وابسته به نظام سلطه و صهیونیسم بین المللی است.
  • اهانت به مقدسات اسلامی و … اگرچه نشان از ماهیت ضد الهی- انسانی مرتکبان چنین جنایاتی دارد، اما به نظر می رسد چنین مواضع و اقداماتی به تحولات دهه های اخیر در جهان به ویژه دنیای غرب به نفع اسلام و امت اسلامی مرتبط است.
  • واکنش سران کشورهای غربی نسبت به هتاکی و توهین به مقدسات اسلامی نشان می دهد که مواضع آنها چراغ سبز برای هتاکان قلمداد می شود.
  • مواضع دولت های غربی نشانگر آن است که آنها با شگردهای نابخردانه و هتاکانه در واکنش به شکست های پی در پی خود از جریان های واقعی اسلام گرا اقداماتی چون: اسلام هراسی، تحریف آموزه های اسلامی، هتک و توهین به مقدسات را مورد توجه قرار داده اند.
  • حمایت سران آمریکا و برخی از کشورهای غربی از گروه های تکفیری، ارائه چهره خشونت طلب از اسلام و مسلمانان، تقویت کشورهای مرتجع عربی، ترویج بی بندوباری به بهانه آزادی اجتماعی و … همگی با هدف مقابله با چهره ی انسانی و تاثیر گذار اسلام و مسلمانان دنبال می شود.
  • اهانت به پیامبر اعظم (ص) نشانه نهایت درماندگی و استیصال و عصبانیت غرب از نفوذ و گسترش اسلام و روحیه ی مقاومت در جهان است.
  • رفتارهای هتاکانه و اهانت آمیز به اسلام نه تنها اقدامی از روی عقلانیت نیست، بلکه واکنشی منفعلانه در برابر پیروزی های اسلام و مسلمانان است.

۸-­ سران برخی کشور های عربی که دلارهای نفتی خود را در راستای تجهیز گروهک های تکفیری تروریستی مثل داعش صرف می کنند، همه ی توان خود را برای ایجاد اختلاف و تفرقه بین مسلمانان به کار می گیرند، برای تضعیف جبهه مقاومت اسلامی تلاش می کنند و … به صورت طبیعی دشمنان اسلام و امت اسلامی را در هتاکی و توهین به مقدسات اسلامی جری می کنند.

۹- علاوه بر بغض و کینه استکبار و صهیونیسم بین المللی که باعث هتاکی آنها نسبت به مقدسات مسلمانان    می شود مسلمان نماهای حاکم بر برخی سرزمین های اسلامی نیز زمینه ساز اهانت به قرآن و پیامبر عظیم الشأن اسلام می شوند.

۱۰-­ غربی ها امروزه در کشورهای خود با امواج، اعتراض ها علیه تبعیض نژادی و بی عدالتی روبه رو هستند، بر این اساس آنها اقدامات سخیف و نفرت زا را برای منحرف کردن افکار عمومی از واقعیت های جامعه خود و درگیر کردن آنها با مسلمانان در دستور کار قرار داده اند.

۱۱- سردمداران کشورهای غربی چون: آمریکا و فرانسه علی رغم شعارهای فریبنده به ظاهر انسانی ، روزی از طریق اسلام هراسی، روزی با برچسب تروریسم، روزی با اهانت به مقدسات اسلامی و … به دنبال نجات از مخمصه های ناشی از ظلم به بشریت هستند.

۱۲- اکنون که به برکت انقلاب اسلامی ندای اسلام عزیز در دنیا طنین افکن شده و پرچم اسلام در جهان به اهتزاز در آمده است صهیونیست ها، و دست آموزان آنها و افراد بی منطق و عقل ستیز در سایه توهمات شیطانی خود به جنگ با ارزش های الهی – انسانی برخاسته اند.

۱۳- رشد اسلام گرایی، گسترش پیام رحمت و مهربانی اسلام در بین مردم جهان و … دشمنان کینه توز اسلام و مسلمانان را برآن داشته است تا با زشت ترین روش ها به مقدسات توهین کنند، در حقیقت جریان شوم آمریکا و صهیونیسم بین الملل در مواجهه با گسترش  فرهنگ برخاسته از مکتب سراسر نورانی اسلام در استیصال قرار گرفته و برای پیاده سازی طرح اسلام هراسی خود در کنار تهدیدات و تحریف ها، تشکیل و تقویت      گروهک های تروریستی به نام اسلام ، اهانت به قرآن و ساحت پیامبر اعظم (ص)، مخدوش کردن چهره اسلام را هدف قرار داده اند.

۱۴- هتاکی و توهین اخیر به قرآن و ساحت قدسی پیامبر اعظم(ص) برای انحراف اذهان از روند سریع عادی سازی روابط بین برخی کشورهای عربی – اسلامی و رژیم صهیونیستی است، زیرا علنی کردن این روابط در جهت کاهش غیرت دینی در مسلمانان و برای به فراموشی سپردن آرمان فلسطین است.

۱۵- اگرچه همواره دشمنان تلاش کرده اند با روش های مختلف از جمله توهین به قرآن و پیامبر (ص) به اسلام ضربه بزنند، ولی غافل از این که همیشه نتیجه برعکس گرفته و با کار خود اسلام را سربلند تر می کنند.

۱۶- صهیونیست ها و دولت هایی که زیر نفوذ صهیونیسم هستند می دانند که پیامبر اعظم(ص) الهام بخش امت اسلامی و آزادی خواهان عالم است.

۱۷- آنها می دانند که پیامبر اعظم(ص) مهمترین نقطه عامل وحدت، کانون عشق و محبت دنیای اسلام است و دلهای آحاد مسلمانان جهان به یاد و عشق آن نبی عظیم الشان(ص) طراوت و شادابی پیدا می کند، بر این اساس به رفتارهای غیر عقلانی و کینه توزانه روی می آوردند.

۱۸- هدف هتاکان و توهین کنندگان به مقدسات اسلامی آن است که مسلمانان را از  مسایل و تحولات دنیای اسلام غافل سازند و مقابله با اسلام و مسلمانان در جوامع مسیحی را تشدید کنند.

۱۹- تاریخ گواهی می دهد که اگر قرار بود با هتاکی افراد پست و ناشایست از عظمت قرآن و پیامبر اعظم(ص) کم شود با گذشت ۱۴ قرن اینگونه حقیقت قرآن و نام بلند و پرآوازه پیامبر عظیم الشان(ص) فراگیر نبود.

۲۰- برای مسلمانان و آزدگان جهان روشن است که اینگونه حرکات نابخردانه و زشت ایادی استکبار نمی تواند امواج توفنده اسلام خواهی و گرایش به معنویت و فطرت اسلامی را کم فروغ کرده و بر اقدامات غیر انسانی نظام سلطه و رژیم صهیونیستی و حامیان آنان سرپوش بگذارد.

۲۱- اینگونه نقشه های شیطانی و اقدامات غیر انسانی دشمنان اسلام مانع تداوم حرکت مسئولانه و شتابان مسلمانان به سمت ایجاد تمدن نوین اسلامی که علایم آن در دهه های اخیر آشکار شده است و نجات مسلمانان، بلکه بشریت از چنگال مستکبران عالم را نوید می دهد، نخواهد شد.

۲۲- بر تمام مسلمانان و آزادی خواهان عالم است که با اتحاد، روشنگری و حرکت هوشمندانه و مسئولانه با این حرکات شوم مقابله کنند تا دشمن زبون و هتاک از کرده خود پشیمان شود.

۲۳- امت اسلامی باید بازشناسی درس های پیامبر اعظم(ص)، معرفی چهره حقیقی اسلام، وحدت حول وجود مقدس پیامبر اعظم(ص) بر ضد دشمنان اسلام، بازگشت به عناصر و عوامل قدرت خود، پرهیز از اختلافات درونی و اجتناب از درگیر سازی اسلام با مسیحیت و … را در دستور کار قرار دهند.

۲۴- اتحاد امت اسلامی و تقویت مقاومت اسلامی بر ضد حرکت های خیانت بار نظام سلطه با محوریت آمریکا و صهیونیسم بین الملل با تمرکز بر رژیم صهیونیستی، تنها راه نجات مسلمانان و برخورد هوشمندانه با این قبیل امور است.

۲۵- مسئولیت تمام موثرین جهان اسلام و هدایتگران افکار عمومی اقتضا دارد ضمن ایستادن در برابر هرگونه بی احترامی به مقدسات اسلامی سمت سوی اصلی مبارزه با  نظام سلطه و صهیونیسم بین المللی را بیش از پیش نمایان سازند که همچنان فلسطین مسئله اصلی جهان اسلام است.

۲۶- یادآوری این نکته مهم ضروری است که جامعه اسلامی به خواست خدا و بر اساس وعده های تخلف ناپذیر الهی در تمام فتنه ها و توطئه ها پیروز خواهد شد.

۲۷- و … .

در یک جمع بندی کلی باید گفت: هتاکی و توهین به مقدسات اسلامی توسط برخی از افراد و جریان های غربی نمادی از تفکر ضد انسانی- الهی وابسته به نظام سلطه و صهیونیسم بین المللی است، زیرا واکنش برخی سران کشورهای غربی در توهین به مقدسات دینی به عنوان چراغ سبز آنها برای هتاکان قلمداد می شود. اهانت به مقدسات اسلامی اگرچه نشان از ماهیت ضد الهی مرتکبان چنین جنایاتی دارد، اما چنین مواضعی با تحولات دهه های اخیر جهان به ویژه دنیای غرب به نفع اسلام و امت اسلامی مرتبط است، این گونه اقدامات با هدف تحریف آموزه های اسلامی و مقابله با چهره انسانی و تاثیرگذار اسلام و مسلمانان دنبال می شود. در حقیقت رشد اسلام گرایی، گسترش پیام رحمت و مهربانی اسلام در بین مردم جهان، دشمنان کینه توز اسلام و مسلمانان را بر آن داشته است تا با زشت ترین روش ها به مقدسات اسلامی  توهین کنند، سران کشورهای غربی علی رغم شعارهای فریبنده به ظاهر انسانی از طریق اسلام هراسی، اهانت به مقدسات اسلامی و … به دنبال نجات از مخمصه های ناشی از ظلم به بشریت هستند، اما اینگونه نقشه های شیطانی و اقدامات غیر انسانی مانع تداوم حرکت مسئولانه و شتابان مسلمانان به سمت ایجاد تمدن اسلامی نخواهد شد. با توجه به این که قرآن کریم و ساحت قدس نبوی مهمترین و محوری ترین عامل وحدت هستند دشمنان کینه توز اسلام به رفتارهای غیر عقلانی روی آورده اند، بر این اساس امت اسلامی به ویژه  موثرین دنیای اسلام باید با بازشناسی درس های پیامبر اعظم(ص)، معرفی چهره حقیقی اسلام، وحدت حول وجود مقدس پیامبر اعظم(ص)، بازگشت به عناصر و عوامل قدرت درونی امت اسلامی و پرهیز از اختلاف به مقابله با دشمنان اسلام برخیزند.

 

دکتر عباسعلی فرزندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست