نماینده ولی‌فقیه در کرمانشاه:
 توهین به مقدسات مذهبی اهل‌سنت توهین به همه جامعه اسلامی است
حضرت آیت الله علما نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه گفت: توهین به مقدسات مذهبی اهل‌سنت توهین به همه جامعه اسلامی است.‌

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در دیدار امام جمعه اهل سنت کرمانشاه، با اشاره به اینکه اعتقادی به مرزبندی بین برادران اهل سنت و تشیع نداریم، اظهار داشت: ما همگی برادران مسلمان هستیم و چنانچه روز به روز بر برادری و وحدت خود بیافزاییم دشمن عکس‌العمل نشان می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با بیان اینکه در قرآن کریم توهین به مقدسات ادیان الهی منع شده است، افزود: یکی از توصیه‌های اکید قرآن کریم احترام به مقدسات یکدیگر است و هرگونه توهین به ادیان مختلف در این کتاب آسمانی منع شده است.

وی با بیان اینکه زمانی که رهبر معظم انقلاب توهین به مقدسات اهل سنت را حرام می‌دانند، حجت را بر همه تمام می‌کنند، بیان کرد: رهبر انقلاب اسلامی با صدور فتوایی، توهین به همسر پیامبر اکرم(ص) یا نمادها و شخصیت‌های اسلامی اهل‌ سنت را حرام اعلام کردند.

علما با اشاره به اینکه توهین به مقدسات دینی و مذهبی جایز نیست، افزود: مقام معظم رهبری در بیانات خود در شهر سنندج تصریح کردند که نباید به مقدسات هیچ مذهبی توهین شود.

وی با بیان اینکه جامعه اسلامی ما اعم از اهل‌سنت و تشیع تابع رسول‌ اکرم (ص) هستند، بیان کرد: این اهانت توهین و جسارت به همه مسلمانان است و حریم پیامبر اکرم (ص) و خانواده پیامبر باید محفوظ بماند.

نمینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به اینکه وقتی شخصی از روی نادانی و عدم فهم درست به مقدسات توهین می‌کند تنها برای دشمن خوشایند است افزود: باید وحدت، برادری و صلابت خود را حفظ و همه مراقب باشیم و وحدت کلمه خود را با این سخنان از دست ندهیم.

در ادامه این دیدار امام جمعه اهل‌سنت کرمانشاه گفت: مردم شیعه و سنی استان کرمانشاه می‌توانند با تقویت وحدت بی‌مانند دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمنان نظام را خنثی کنند.

ماموستا محمد محمدی با بیان اینکه شیعه و سنی در اعتقادات دینی خود هیچ اختلافی نداشته و اوج این اتحاد را بین شیعیان و اهل‌تسنن در استان کرمانشاه شاهد هستیم، اظهار کرد: حفظ وحدت در تمام عرصه‌ها اقتدار اسلام را حفظ و زمینه شکست مستکبران را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه احترام به مقدسات شیعیان و اهل‌تسنن ضروری است و نزاع و تفرقه ابهت مسلمانان را از بین می‌برد، عنوان کرد: این نزاع این فرصت را در اختیار دشمنان اسلام قرار می‌دهد تا برنامه‌ها و توطئه‌های خود را پیاده کنند.

محمدی با بیان اینکه امت اسلامی باید امروز بیش از همیشه هوشیار و مراقب باشند، بیان کرد: مقدسات هر مذهبی برای آن مذهب محترم است و هیچ مسلمانی اعم از شیعه و سنی حق ندارد به مقدسات مذهبی دیگر توهین کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست