از منظر دیدگاه علمای اهل سنت
توهین به مقدسات مسلمانان نشانه زبونی دشمنان اسلام است/سکوت سوال برانگیز اعراب در برابر توهین به پیامبر
امامان جمعه اهل سنت در کردستان می گویند: توهین به مقدسات مسلمانان به ویژه ساحت مقدس پیامبر مهربانی نشان از ضعف و زبونی دشمنان اسلام در برابر رشد و عظمت دین اسلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، وجود مقدس نبی مکرم و رسول اعظم اسلام، مهم‌ترین نقطه‌ وحدت در جهان اسلام است و دنیای اسلامی می‌تواند در این نقطه به هم پیوند بخورد.

پیامبر مکرم اسلام کانون عشق و محبت در دنیای اسلام است، پیامبری که دل‌ها در سراسر امت اسلامی، به یاد و عشقش طراوت پیدا می‌کند و همه‌ی ما دلباخته و عاشقش هستیم،کانونی که دشمنان این دین الهی به شدت نقش وحدت‌آفرین آن را از صدر اسلام تا کنون درک کرده و بر همین اساس هر از چندگاهی به ویژه در عصر کنونی دستان پلیدشان را برای چرخاندن  قلم‌های پول گرفته‌ از صهیونیست‌ها می‌چرخانند و به ساحت قدسی پیامبر مهربانی و رحمت که به حق رحمت للعالمین هستند.

دشمنان باید بدانند با این رفتارهای نامعقول و کین توزانه بر ملت‌های مسلمان هیچ چیزی به دست نخواهند آورد، آنها با توهین به ساحت قدسی پیامبر مکرم اسلام حجت را تمام کرده و به بیداری اسلامی کمک رسانده است.

این یک مقطع تاریخی تعیین کننده است، امروز حرکتی عمیق و ریشه‌دار در دنیای اسلام آغاز شده است و همین حرکت است که در زمان متناسب خود به استقلال و عزت و حیات دوباره‌ امت اسلامی خواهد انجامید.

اهانت وقیحانه و عامدانه نشریه فرانسوی به ساحت قدسی حضرت رحمه‌للعالمین، پیامبر عظیم الشان اسلام محمد مصطفی صلی الله علیه وآله وسلم قلوب چند میلیارد مسلمان و انسان  آزاده جهان را جریحه‌دار کرده است و در این میان جامعه روحانیون به عنوان منادیان فکری جامعه ضمن محکوم کردن این اقدام شنیع موضع‌گیری تمام مجامع انسانی، فکری، فرهنگی، عقیدتی و غیره در برابر این گستاخی را ضروری دانسته‌ و بر آن تاکید کرده‌اند.

قلب میلیاردها انسان بخاطر توهین به ساحت پیامبر جریحه‌دار شده است

ماموستا هاشم نوری امام جمعه اهل سنت قروه گفت: یکی از رسانه‌های رسمی فرانسه توهین شدید به بزرگترین مقدسات یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون مسلمان و میلیون‌ها انسان آزاده که با وجود اینکه مسلمان نیستند، اما به خدمات ارزنده پیامبر مکرم اسلام واقف هستند انجام گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: اهانتی که از سوی نشریه رسمی کشور فرانسه و در کشور دانمارک به صورت همزمان به ساحت پیامبر و کتاب آسمانی ما مسلمانان کرده‌اند چندین مرتبه‌تر اهانت کرده‌اند در حالی که ما مسلمانان هیچ نوع اهانتی به مقدسات و ارزش‌های هیچ ملیت و انسانی نمی‌کنند.

نمایش عجز و ناتوانی دشمنان با توهین به مقدسات مسلمانان 

وی گفت: اهانت و توهین نشانه عجز و ناتوانی فرد مقابل است، هیچ دلیل و برهانی که ندارند متوسل به توهین می‌شوند و این اقدام نشان از عجز و ناتوانی دشمنان اسلام در برابر این دین الهی است.

همانطور که کفار با وجود تمام تفرقات و اختلافاتی که دارند امروز برای ضربه زدن به اسلام امروز رویه وحدت را به صورت جدی دنبال می‌کنند مسلمانان نیز باید اصل مهم وحدت را مد نظر قرار دهند.

امت اسلام باید متحد در کنار هم باشند و از چنین جسارت‌ها و توهین‌هایی که به کانون وحدت جهان اسلام و کلام خدا صورت گرفته به راحتی نگذرند.

در طول تاریخ دشمنان اسلام هرگز نتوانسته‌اند در برابر این دین الهی قد علم کنند اما امروز متاسفانه به خاطر فرصت‌سازی‌هایی که به دلیل وجود تفرقه‌ای که در بین مسلمان وجود دارد به مقدسات ما توهین می‌کنند.

این اقدام از سوی مقام معظم رهبری به شدت محکوم شد معظم له با یک بیانیه پر محتوا و کوبنده این اقدام شنیع را محکوم و ما نیز به عنوان امت رسول و رهروان رهبر معظم انقلاب به شدت این حرکت را محکوم کرده و هرگز نخواهیم بخشید.

امیدواریم همانگونه که معروف است، اگر خدا بخواهد عدو سبب خیر شود این حرکت دشمنان اسلام نیز موجب بیداری هرچه بیشتر مسلمانان جهان اسلام خواهد شد و می‌دانند که در چه زمانی و با چه دشمنانی مواجه

جهان در التهاب ناتوانی است

ماموستا لقمان محمدیان امام جمعه اهل سنت بیجار هم در این باره می‌گوید: جهان در التهاب ناتوانی است، این همه ادعای جهان غرب در پیشرفت علم بود و باصطلاح دانشمندان غربی در پی مبارزه با اعتقادات دینی و مذهبی دنیا و دعوت همگان به الحاد و جایگزینی نظریه آتئیست و داروینیسم در همه ابعاد زندگی را در رأس همه امور قرار داده بودند.

محمدیان عنوان کرد: تراژدی هولناکی علم و تکنولوژی و ادعاهای دنیا را با ویروسی نامرئی به چالش کشید و دنیا را ابهت زده کرد، دانشمندان آمریکایی اعتراف به دستورات پیامبر(ص) در پیشگیری از کرونا ویروس نمودند.

پیروزی‌ موحدین محور مقاومت پوزه ابرقدرت‌ها را به خاک مالیده است

وی گفت: این بار التهاب بازگشت به خدا و دین اسلام جهان را درنوردید و پیروزی‌های موحدین محور جهاد و مقاومت در این بازار شوم استکباری پوزه ابرقدرت‌ها را به خاک مالید.

امام جمعه اهل سنت بیجار  تصریح کرد: جنگی دیگر در برابر یک و نیم میلیارد مسلمان در باب اعتقادی لازم بود تا ناتوانی‌های طاغوتیان زمان در هیاهوی آن در این بحران زمان گم شود.

وی عنوان کرد: در سوئد قرآن و در فرانسه پیامبر عزیزمان صلی الله علیه وآله وسلم را نشانه گرفتند، زهی خیال باطل آنها نمی‌دانند جنگ واق واق سگ در برابر طنین صدای پر عزت و عظمت اسلام در گوش ملت‌های اروپا و آمریکا سال‌های سال است نواخته می‌شود، اما نتیجه اعتراف ۳۶ درصدی مردمان اروپا و رشد فزاینده این آمار به درستی دین اسلام و  پیامبری محمد صلی الله علیه وآله وسلم بوده است.

وی خطاب به دشمنان دین اسلام گفت: آیا نفهمیدید در سال ۸۵ شمسی با توهین به ساحت مقدس رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم در دانمارک سال بعد شناسنامه نوزادان آن کشور بالای ۷۶ درصد پیشوند و پسوند محمد داشت؟

وی اضافه کرد: آنها با این اقدامات برای فراموش کردن گزارشات موسسه تحقیقاتی حقوق زنان در فرانسه NBT که گزارش کرده بالای ۸۳ درصد زنان فرانسه مورد بی‌حرمتی و تجاوز در ادارات دولتی قرار گرفته‌اند ، تلاش می‌کنند، یا برای لاپوشانی ۴۷ درصد تجاوز به دانش‌آموزان پسر در سوئد ؛ آنان به دنبال چه چیزی هستند ، آنان سربازان جبهه «ثُمَّ لَآتِیَنَّهُمْ مِنْ بَیْنِ أَیْدِیهِمْ وَمِنْ خَلْفِهِمْ وَعَنْ أَیْمَانِهِمْ وَعَنْ شَمَائِلِهِمْ ۖ وَلَا تَجِدُ أَکْثَرَهُمْ شَاکِرِینَ»

وی ادامه داد: اینان قسم خوردگانی هستند که در گمراهی نسل آدم کمر به تلاش بسته‌اند ، اما بدانند ابوجهل و ابولهب و همقطاران آنها هیچ‌گزندی به راه حق نخواهند زد و آرزوهای خود را به گور خواهند برد و اعتراف فوج فوج دانشمندان دنیا به حقانیت اسلام را به دنبال خواهد داشت.

ضرورت موضع قاطع و جسورانه جهان اسلام در برابر توهین کنندگان

ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج هم اظهار کرد:  دشمنان قسم خورده به انحای گوناگون با نور لایزال الهی به جنگ پرداخته‌اند، بر تمام مسلمانان و آزادیخواهان جهان واجب است تا با اتحاد، انسجام، روشنگری، بصیرت  بینش دینی و با حرکت هوشمند و هماهنگ جمعی از بالاترین سطوح رسمی تا اقشار جوامع اسلامی نسبت به محکومیت این گونه حرکات خزنده و شوم موضع علنی صریح و جسورانه‌ای اتخاذ نمایند تا دشمن زبون احساس قدرت و جسارت بیشتر را برای همیشه از ذهن پلیدش پاک کند.

وی تصریح کرد:‌ رشد اسلامگرایی و ابلاغ پیام رحمت، مهربانی و مودت دین مبین اسلام در بین مردم جهان، بار دیگر دشمنان تاریخی را بر آن داشت تا با پست‌ترین ابزار و روش‌ها، تروریسم دینی و  مذهبی، توهین به  مقدسات و پاک ترین مخلوق عالم هستی حضرت محمد(ص)، ذات پلید و شیطانی خود را نمایان سازند.

وی افزود: اهانت شوم روزنامه شارلی ابدو در ادامه طرح‌ها و اقدامات مزورانه‌ای است که طی سالیان اخیر توسط مثلث شوم آمریکا، صهیونیزم بین‌الملل و جبهه غرب در مواجهه با گسترش فرهنگ و مکتب سراسر نورانی اسلام، حربه پیاده‌سازی طرح اسلام هراسی بار دیگر در فرانسه در حال اجراست.

وی گفت: اهانت چندباره به شخصیت پیامبر خاتم (ص)، مخدوش کردن چهره اسلام مودت و رحمت، جسارت به کتاب آسمانی مسلمانان، قرآن کریم در کشور سوئد، ساخت فیلم و انیمیشن موهن و … بخشی از اقداماتی موهن فرهنگی است که در کنار اقدامات نظامی، سیاسی و اقتصادی همچون ترور، تحریم، تطمیع، جنگ، سازش و معامله قرن  تلاش دارد اسلام  و مسلمانان را از مسیر  پیشرفت اتحادوتمدن بشری عقب نگاه داشته و از رسیدن پیام صلح و دوستی  اسلام ناب به قلب های پاک جلوگیری نماید.

وی گفت: توهین به ساحت قدسی پیامبر و قرآن کریم نیز با هدف سرگرم کردن مسلمانان و فراموش کردن ظلم‌هایی است که اسرائیل به مسلمانان مظلوم فلسطین روا می دارد انجام می‌شود.

توهین به مقدسات نشانه ذلت دشمنان است

ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه دهگلان هم توهین به مقدسات اسلام را جنایتی نابخشودنی و مخالف با اصل آزادی بیان دانست و اظهار کرد:‌ توهین به مقدسات اسلام و پیامبر عظیم‌الشان و قرآن جنایتی نابخشودنی و مخالف با اصل آزادی بیان و دین است.

به گفته وی، این اقدامات نشانه ذلت و درماندگی و ضعف این کشورها بوده و یقینا نتیجه این اقدامات موهنانه بزودی دامنگیر این کشورها خواهد شد.

تاسف از عدم موضع‌گیری کشورهای عربی دربرابر این توهین

وی هدف شوم دشمنان در توهین به پیامبر و قرآن تحریک دوباره مسلمانان و سوءاستفاده از احساسات پاک مسلمان در جهت رسیدن به اهداف شومشان بیان کرد و افزود: آنچه جای تاسف و نگرانی است عدم موضع صریح کشورهای عربی اسلامی در این قضایا است.

وی تصریح کرد: البته این موضوع دور از تصور نبود چراکه بسیاری از این دولت‌ها دست نشانده و مزدور استکبار جهانی هستند و با ایجاد رابطه و عادی‌سازی ارتباط با اسرائیل در راستای تامین منافع رژیم نامشروع صهیونیزم حرکت می‌کنند.

مکتب رسول‌الله تنها مکتب نجات‌بخش جهان بشریت است

ماموستا اقبال بهمنی امام جمعه موقت کامیاران هم ضمن محکوم کردن توهین به پیامبر اکرم(ص) اظهار کرد: اهانت وقیحنانه و عامدانه نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر مکرم اسلام از طرف علما و روحانیون و همه مسلمانان جهان محکوم است.

وی خاطرنشان کرد:‌ این اقدام نابخردانه و سخیف دشمنان اسلام که به حقیقت نشانه ناتوانی و ضعف آنها در برابر قدرت این دین الهی است، قلوب میلیاردها انسان آزادی‌خواه و مسلمان را در جهان جریحه دار کند.

ماموستا بهمنی افزود: در این اقدام شنیع دست‌هایی پشت پرده هستند که در راستای هدف‌های دنیوی و به خاطر خوشحال کردن سردمداران کفر و استکبار جهانی که همیشه زر و زور را به کار برده حرکت می‌کنند که باید بدانند راه به جایی نخواهند برد و دین اسلام روزی تمام جهان را در زیر چتر خود قرار خواهد داد.

وی اذعان کرد:‌ اهانت به چهره نورانی پیامبر نشانه کینه و شرارت دستگاه‌های سیاسی و فرهنگی غرب نسبت به جامعه اسلامی است که البته برای مسلمانان تازگی ندارد.

وی با بیان اینکه سردمداران زر و زور به سرکردگی استکبار جهانی آمریکا روزی طالبان، روزی داعش و روزی جنگ‌های صلیبی علیه مسلمانان راه می‌اندازند و تنها هدفشان از بین بردن جامعه اسلامی است، گفت: براساس وعده الهی دین اسلام روزی تمام جهان را در برمی‌گیرد و مکتب پیامبر اسلام تنها مکتب نجات‌بخش جهان بشریت است.

امام جمعه کامیاران افزود: پیامبر مکرم اسلام برای تمام دنیا نفع و برکت داشته است برای چنین  پیغمبری که رحمت العالمین است و دستوراتش باعث آزادگی انسان‌ها بوده و بشریت را از زیر ستم و ظلم نجات داده است باید همواره سر تعظیم فرود آورد و بهترین همایش‌ها و کنفرانس‌ها را در راستای معرفی هرچه بیشتر ساحت قدسیش برگزار کرد.

وی گفت: این حرکت که دشمنان انجام داده با هدف سرگرم کردن مسلمانان بوده و برای اجرای نقشه های پلید علیه جهان اسلام است.

و اما

توهین به مقدسات هر جامعه‌ای توهین به انسانیت و هویت انسانی آنهاست و این از مقوله نقد و آزادی بیان جدا می‌شود. طی سال‌های گذشته گروهی تندرو در غرب، با ورود آشکار به حوزه مقدسات دیگران، اعتقادات آنان را مورد هجمه قرار داده‌اند که سوزاندن قرآن کریم و انتشار کاریکاتورهای موهن از جمله این حرکات سخیف است که مهر آزادی بیان به آن می‌زند…

مدعیان حقوق بشر و آزادی بیان به راحتی به مقدسات مسلمانان توهین می‌کنند آنها تفاوتی میان آزادی بیان و توهین به مقدسات قائل نیستند و بر نادیده گرفته شدن حقوق انسانی میلیاردها نفر چشم به با ارزش‌ترین مقدسات آنان توهین می‌کنند موضوعی که باید به شدت محکوم شود.

انتهای پیام

فهرست