استاندار:
تکمیل طرح‌های ناتمام خراسان رضوی ۴۵ هزارمیلیارد تومان اعتبار نیازدارد
استاندار خراسان رضوی گفت: این استان سه هزار و ۷۰۰ طرح نیمه‌تمام در حوزه‌های مختلف دارد که برای تکمیل و بهره‌برداری از آنها به اعتباری بیش از ۴۵ هزار میلیارد تومان نیاز است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از ایرنا، محمدصادق معتمدیان روز دوشنبه در سی و یکمین سفر شهرستانی خود در جمع مردم شیعه و اهل سنت “نیل‌شهر” از توابع بخش بوژگان تربت جام افزود: باید برای به سرانجام رساندن این پروژه‌های نیمه تمام استان از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد.

وی ادامه داد: باوجود تحریم های ظالمانه دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران، در حال حاضر باید طرح های اولویت دار در سطح استان مورد بهره‌برداری قرار گیرد که در این راستا باید از همه ظرفیتهای موجود در کشور استفاده کرد.

استاندار خراسان رضوی افزود: شهرستان مرزی تربت جام از مناطق مهم مرزی کشور است و وحدت بین مردم شیعه و اهل سنت این منطقه الگویی در سطح کشور است. این مردم با وحدت، اتحاد و انسجام در کنار هم زندگی کرده و با همت مسوولان برای رفع مشکلات مردم گام برمی‌دارند.

معتمدیان گفت: عمده نیازهای این منطقه بنا به گفته اعضای شوراهای اسلامی نیل‌شهر نبود زیرساخت های ورزشی، کمبود فضای آموزشی در مناطق با تراکم بالای جمعیت، نبود درمانگاه شبانه روزی و نیاز به نوسازی ناوگان و تجهیزات شهرداری نیلشهر عنوان شده است که استانداری پنج میلیارد ریال به شهرداری نیلشهر برای رفع بخشی از مشکلات خود کمک می کند.

استاندار خراسان رضوی همچنین برای رفع قطعی آب شرب شهر احمدآباد صولت، که در برخی ساعات شبانه روز صورت می گیرد، قول مساعد داد.

حضور در مزار گلزار شهدا، دیدار با خانواده شهید، بازدید از بخش نصرآباد و جمع بندی سفر از دیگر برنامه های سفر معتمدیان به تربت جام است.

احمدآباد صولت با ۱۱ هزار نفر جمعیت و نیلشهر ۹ هزار نفر جمعیت از توابع بخش بوژگان تربت جام هستند.

تربت جام در فاصله ۱۶۵ کیلومتری مشهد واقع است.

فهرست