امام جمعه اهل سنت کرمانشاه:
تکیه بر مشترکات از ضروریات است/ وحدت میان شیعه و اهل سنت در کرمانشاه الگویی برای سایر مناطق است
مرادی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در نشست اعضای شورای روحانیت با دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بیان داشت: وحدت میان شیعه و اهل سنت در کرمانشاه الگویی برای سایر مناطق است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه، ماموستا ملا عبدالرحمن مرادی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در نشست اعضای شورای روحانیت با دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بیان داشت: جامعه اهل سنت با جان و دل ثابت کرده اند که پشتیبان انقلاب و اسلام هستند.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) زمانی که بر علیه رژیم شاهنشاهی قیام کرد فرمود که اگر بمانم به اسلام خدمت می کنم و اگر در این راه کشته شوم خونم نیز به اسلام و انقلاب خدمت خواهد کرد، خوشبختانه وعده بزرگ تحقق یافت و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و این انقلاب بیداری و روشنایی را در جهان اسلام به راه انداخت.

این مسئول خاطرنشان کرد: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و مجاهدت حضرت امام خمینی (ره) و مدیریت حکیمانه رهبر معظم انقلاب، وحدتی در جهان اسلام شکل گرفته به گونه ای که سایر کشورهای اسلامی از انقلاب و همدلی مسلمانان این دیار تأسی می گیرند.

وی در ادامه افزود:  رهبر معظم انقلاب در سفر به سنندج فرمود؛ اگر تمام مسلمین مولف و مبین قرآن باشند به اندازه ای ارزش ندارد که حاکمیت اسلامی در جامعه وجود داشته باشد، خوشبختانه مردم ایران به ندای امام خمینی (ره) لبیک گفته و این انقلاب به ثمر نشست، مظلومان و مسلمانان جهان چشم امیدشان به انقلاب اسلامی است که از زیر بار ظلم استکبار جهانی رها گردند.

ماموستا مرادی عنوان داشت: مساله اختلافات مذهبی در ایران اسلامی به برکت درایت رهبر معظم انقلاب و ائمه جمعه و علما قابل حل بوده و با وجود تنوع قومی مذهبی اختلافی در استان مشاهده نمی گردد و این مرهون زحمات بزرگان اهل دین و علما است، ما حامی افرادی هستیم که در جهت تحکیم وحدت گام برمیدارند.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه مطرح کرد: دشمن از وحدت میان مسلمانان وحشت دارد و با ترفندهای مختلف و استفاده از مزدوران درصدد لطمه زدن به وحدت و همدلی میان مسلمانان هستند، دشمن شبانه روز مسلمانان را به سمتی پیش می برند که نزاع و درگیری بین آنها ایجاد گردد چرا که به این مهم واقف هستند که  اگر وحدت و اخوت میان مسلمانان یکپارچه گردد قطعا مستکبران و زورگویان تضعیف خواهند شد.

این مسئول گفت: آیت الله علما و همچنین مسئولان دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت فضایی را در استان ایجاد کرده اند که وحدت و همدلی در استان کرمانشاه مثال زدنی گردد.

وی یادآور شد: دشمن با ابزار مختلفی که در دست دارد به تفرقه افکنی می پردازد بنابراین باید نسبت به هجمه های آنها هوشیار بود.

ماموستا مرادی تأکید کرد: حضور علمای اهل سنت در شبکه های استانی و تشریح مبانی اسلام در دستور کار شبکه استانی قرار گیرد تا بتوان حقیقت دین را توسط علمای دین مطرح کرد، تقویت مدارس علوم دینی و ارتباط مستقیم با حوزه های علمیه شیعه و گفتمان فی مابین از دیگر راهکارهای تقویت وحدت است.

وی در پایان گفت: ایجاد دانشگاه های تقریب و تشکیل کارگروه هایی جهت مطرح کردن مشترکات اهل سنت میتواند به تقویت همدلی و وحدت کمک کرد.

فهرست