شناسه خبر: 5431

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=5431

مدیر مدرسه علوم دینی اهل سنت محمدیه تالش:
ثمره وحدت در جامعه آرامش و امنیت است
حجت الاسلام عزت شیخ مدیر حوزه علمیه اهل سنت محمدیه تالش در سخنانی با تاکید بر انسجام و همدلی در بین مسلمانان ، گفت : ثمره وحدت در جامعه آرامش و امنیت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام عزت شیخ مدیر حوزه علمیه اهل سنت محمدیه تالش در سخنانی با تاکید بر انسجام و همدلی در بین مسلمانان ، گفت : ثمره وحدت در جامعه آرامش و امنیت است.

وی خاطر نشان کرد : همه امت اسلام با هم برادر هستند و خداوند متعال و پیامبر اکرم (ص) همه ما را دعوت به اخوت و برادری و زندگی مسالمت آمیز در کنار یکدیگر می کند .

مدیر مدرسه علوم دینی اهل سنت محمدیه تالش با تاکید بر اهمیت اخوت و برادری بین مسلمانان و با اشاره به آیه اخوت در قرآن کریم ، افزود : مقصود اسلام این است که انسان ها و خصوصا مسلمانان در کنار یکدیگر قرار گیرند ، نه در مقابل یکدیگر ، بنا براین همه اقشار جامعه باید در زندگی اجتماعی همگام بودن و همراه بودن با یکدیگر را رعایت کنند زیرا طبق دستور قرآن مسلمانان همه با هم برادر هستند و روحیه ایمانی اقتضا دارد که همه مسلمین حقوق برادر خود را رعایت کنند .

وی عدم توجه به دستورات دینی را دلیل ایجاد جنگ خون ریزی در برخی از کشور های اسلامی دانست و با اشاره به اعدام دست جمعی انسان های بی گناه توسط رژیم مستبد سعودی ، تصریح کرد : عاملان این گونه جنایات از هر مذهب و فرقه ای که باشند فقط ادعای مسلمانی دارند و خلاف دستورات صریح اسلام عمل می کنند .

حجت الاسلام عزت شیخ ضمن محکوم کردن کشتن انسان های بی گناه ، اینگونه اقدامات را خارج از اسلام دانست و اظهار داشت : متاسفانه حکام سعودی به تبعیت دشمنان اسلام پرداخته اند و اهداف آنان را پیش می برند .

وی با اشاره به وحدت موجود در شهرستان تالش ، آن را حاصل پایبندی به قانون عنوان کرد و گفت : در این شهرستان مردم با وجود تفاوت مذهبی با صمیمیت و همدلی در کنار یکدیگر زندگی می کنند و حتی در بین آنان فامیلی سببی و نسبی وجود دارد .

این عالم اهل سنت وحدت را موجب آرامش در جامعه خواند و خاطر نشان کرد : از همه کسانی که برای ایجاد امنیت و آرامش کشور تلاش می کنند نهایت تشکر را داریم و ما مسیر پر پیچ و خم انقلاب را با هدایت و تدبیر مقام معظم رهبری ادامه می دهیم و با درود به روان پاک شهدا با قدرت پیش می رویم و انشا الله که بتوانیم این دستاورد مهم و انقلاب اسلامی را با وحدت تقویت کنیم و همه کشور های اسلامی و آزاده جهان را نیز به مکتب انقلاب دعوت می نماییم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست