ماموستا رستمی
عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت:
توجه ویژه مقام معظم رهبری به جامعه اهل سنت قابل تقدیر است/اهل سنت در زمان حکومت طاغوت در مسائل مذهبی خود صاحب رای نبودند
عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت گفت: توجه ویژه مقام معظم رهبری به جامعه اهل سنت قابل تقدیر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ماموستا محمدامین راستی ظهر امروز در کمیسیون موارد خاص شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت که با حضور حجت الاسلام والمسلمین لطفیان دبیر شورا، مولوی عبدالصمد ساداتی، شیخ عبدالکریم محمدی، ماموستا محمدامین راستی، شیخ عبدالعزیز حنیفی و برخی از مسئولین دبیرخانه این شورا که به علت شیوع بیماری کرونا در بستر فضای مجازی برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری نشست های علمی و کاربردی و همچنین کمیسیون های کاری شورای برنامه ریزی اهل سنت که با وجود همه گیری ویروس منحوس کرونا خوشبختانه تعطیل نشده است جای تقدیر دارد.

وی اظهارداشت: جا دارد به بهانه ی برگزاری این کمیسیون که از مصوبات شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از مقام معظم رهبری که توجه ویژه ای به مسائل و مشکلات اهل سنت و علمای آن در کشور دارند و همیشه حامی جامعه اهل سنت هستند تقدیر و تشکر نمایم.

اهل سنت در زمان حکومت طاغوت در مسائل مذهبی خود صاحب رای نبودند

امام جمعه موقت سنندج به مشکلات جامعه اهل سنت پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور گریزی زد و خاطرنشان کرد: در زمان حکومت طاغوت اهل سنت در کشور حتی در مسائل مذهبی خود نیز صاحب رای نبودند.

وی تصریح کرد: پس از سال های متوالی اعلام شد که می خواهند در دانشگاه تهران یک اجازه افتاء به اهل سنت بدهند که ماموستایان بزرگ کردستان عازم تهران شدند و در آن جلسه حضور یافتند.

وی اضافه کرد: در آن جلسه رفتار توهین آمیزی با بزرگان و علمای اهل سنت از سوی متولیان امر صورت گرفت و به شدت آنها را تحقیر کردند.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با مقایسه خدمات ویژه نظام مقدس جمهوری اسلامی به جامعه اهل سنت به ویژه بعد از تشکیل شورای برنامه ریزی اهل سنت نسبت به قبل از انقلاب گفت: خدماتی که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی به جامعه اهل سنت ارائه می شود قابل توجه و شایسته بیشترین تقدیرهاست.

وی در پایان عنوان کرد: جا دارد بار دیگر از توجهات ویژه مقام معظم رهبری نسبت به اهل سنت کشور تشکر نمایم چراکه من لم یشکر الناس لم یشکر الله.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست