جامعه روحانیون سروآباد به مناسبت سالگرد ارتحال امام بیانیه‌ صادر کردند
روحانیون شهرستان سروآباد به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) بیانیه‌ صادر کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، روحانیون شهرستان سروآباد به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) بیانیه‌ صادر کردند.

متن بیانیه
امام خمینی (ره) شخصیتی است که با یک عمر مجاهدت خستگی ناپذیر، نظام مقدس جمهوری اسلامی را برمبنای اسلام ناب محمدی (ص) بنیان نهاد و به عنوان الگو به جهانیان معرفی کرد. بدون تردید تعظیم شخصیت والای ایشان، ادای دین به همه کسانی است که طی سالیان طولانی در راه تحقق آرمان انقلاب اسلامی جانفشانی نموده‌اند. امروز به برکت حرکت عظیم و انقلابی مردم در سال‌های حماسه و خروش که قیام خونین پانزدهم خرداد نقطه آغازین آن بود، همه ما مردم کشور وارث خون شهدای بزرگواری هستیم که با اعتقاد خود، گام در راه مبارزه و جهاد نهادند و بر همه ماست به عنوان رهروان طریق متعالی حضرت امام(ره) در جهت ترویج فرهنگ انقلاب و امام تلاش کنیم.
با گذشت چندین سال از ارتحال ملکوتی معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و فقدان آن شخصیت تاریخ‌ساز ، هنوز یاد و نام او الهام بخش آزادی خواهان و حق طلبان عالم است و جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران به رغم توطئه‌ها و فتنه آفرینی‌های متعدد و مستمر جبهه شیطانی دشمن، به فضل الهی مصمم‌تر از همیشه بر پیمان وثیق خود با امام راحل (ره) و امام حاضر انقلاب و شهیدان گرانقدر، وفادار و با هوشمندی و اقتدار از دیواره‌های سخت تهدیدات و تحریم‌های ظالمانه امروز عبور کرده و پای بندی ایمانی و انقلابی خود در پیمودن راه و خط روشن حضرت روح الله (ره) در اوج عزت و عظمت را در معرض جهانیان قرار داده است.
پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ و ظهور و بروز گفتمان نوین موید تجدید حیات دین و بازگشت آن به عرصه مدیریت جامعه در عصر تسلط گفتمان ماده‌گرای لیبرالیسم و کمونیسم بود که بدون تردید این شبیه به معجزه با عزم و اراده الهی مردی از تبار انبیاء و اولیاء (ع) تحقق یافت. این انقلاب الهی از همان نخستین روزهای حیات خود به مانند نهضت همه انبیاء الهی (ع) با دشمنی و عداوت مستکبران مواجه شد که هنوز هم این دشمنی‌ها و عداوت‌های بدون حد و مرز ادامه دارد ولی آنچه که توانسته حیات و بالندگی انقلاب اسلامی را تضمین کند عنصر رهبری الهی در کنار حضور مردم است. بدون تردید، قیام ۱۵ خرداد و عروج خونین شمار زیادی از مردم شریف ایران اسلامی، سرآغاز نهضتی بود که در سنوات بعد، خود را در قامت انقلاب اسلامی نشان داد. بدیهی است که امت اسلامی و به ویژه ملت مسلمان ایران، که با بصیرت روزافزون، تحقق آرمان‌های اسلام ناب محمدی(ص) را آرزو می‌کنند، اجازه نخواهند داد دشمنان مستکبر، منحرفان و فتنه‌‌جویان وابسته به آنها در برابر حرکت عظیم بیداری اسلامی مانعی ایجاد نمایند.
مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سروآباد، ضمن گرامی‌‌داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، به ویژه شهدای قیام ۱۵ خرداد و نیز در سالروز عروج ملکوتی معمار کبیر انقلاب اسلامی، همنوا با آحاد ملت ایران و دیگر ارادتمندان امام خمینی(ره) در سراسر گیتی، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های انقلاب و امام(ره)، صریحاً اعلام می‌دارد، گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله‌العالی)، در برابر ظلم و قداره‌کشی زورگویان عالم می‌ایستد و تا پای جان، خود را حافظ منافع ملت ایران در عرصه‌های گوناگون می‌داند.

فهرست