شناسه خبر: 9822

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=9822

امام جمعه مهاباد :
جایگاه عفت و پاکدامنی در زندگی مشترک
ماموستا عبدالاسلام امامی از متولیان اخذ مالیات، درک شرایط اقتصادی مردم و رفتار مسئولانه با مالیات دهندگان را خواستار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی ماموستا عبدالاسلام امامی از متولیان اخذ مالیات، درک شرایط اقتصادی مردم و رفتار مسئولانه با مالیات دهندگان را خواستار شد

خطیب جمعه مهاباد با اشاره به فرارسیدن هفته امور مالیاتی افزود: دریافت مالیات باید بر اساس شرایط اقتصادی مردم ، واحدها و شرکت های تولیدی و صنعتی و همراه با مدارا باشد و دولت وضعیت کلی مردم را در نظر داشته باشد.ضمن اینکه مردم نیز آگاهی کامل دارند که مالیاتی که از آنها اخذ می شود در جهت رفاه و آبادانی شهر و کشور صرف می شود.

وی اضافه کرد: هر عملی که در دریافت مالیات موجب نارضایتی و بدبینی مودیان شود باید از آن به صورت جدی خودداری کرد.

ماموستا امامی  با اشاره به همایش بزرگداشت مشاهیر کرد در سنندج آن را گامی مهم  برای حفظ و تقویت وحدت ملی و روزنه ای برای اعتلای فرهنگ و زبان های بومی ایران خواند ضمن اینکه از مجریان آن نیز گلایه نمودند که از هنرمندان  منطقه مکریان و مهاباد دعوت نشده است.

وی همچنین با تبریک دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه (س) ، این دهه  و روز دختر را یادآور مفاهیم سازنده و ارزشمند دانست و افزود: حجاب، پوشش، عفت و پاکدامنی مربوط به همه است که باعث سلامت روح و جسم می شود و فردی می تواند در جامعه موثر باشد که صداقت، عفت و پاکدامنی در رفتار، کردار و پوشش او نیز نمود داشته باشد.

خطیب جمعه مهاباد در ادامه به ثبت نام داوطلبین ورود به حوزه های علمیه اهل سنت اشاره کرد وگفت: ثبت نام  تا ۲۰ تیر ماه در دفاتر نمایندگی ولی فقیه ادامه دارد ضمن اینکه مردم منطقه نیز باید به بحث دین اهمیت بیشتری دارند و با ترغیب فرزندان خود به خواندن علوم دینی گام مهمی در راستای تربیت روحانیون و سکانداران آینده این مرز و بوم بردارند.

امام جمعه مهاباد در ادامه با اشاره به روز شهردار و دهیار صحبت کرد و از مردم خواست در پرداخت جریمه های شهرداری با مسئولین همکاری کنند تا بتوانندحقوق های معوقه کارگران و کارمندان این نهاد با مدیریت شهردار پرداخت گردد.

امام جمعه مهاباد سپس برای داوطلبان کنکور سراسری ۹۸ آرزوی موفقیت نمود و از آنها خواست که همچنان که آنها در آینده به شغل خواهند رسید تلاش کنند و از مسئولیت های خود شانه خالی نکرده و به امور رسیدگی داشته باشند.

موضوع اصلی خطبه های نماز جمعه جایگاه عفت و پاکدامنی  در زندگی مشترک بود

دکتر امامی اشاره کرد :  یکی از مهم ترین علل سازگاری زن و شوهر داشتن عفت است که خداوند به آن تاکید زیادی دارد.

همانطور که یکی از علماء در جواب شخصی که پرسیده بود انسان بزرگتر است یا ملائکه , می فرماید خداوند به ملائکه عقل عطا نموده و به انسان عقل و شهوت و اگر انسان جانب عقل را انتخاب کند از ملائکه بالاتر است اما اگر جانب شهوت را انتخاب کند از حیوان پست تر است.

بزرگترین عفت در دین اسلام عفت اقتصادی و عفت اخلاقی است.

پیامبر (ص)  می فرماید که بسیاری از بزرگمردان دین اسلام گاهی به دلیل نداشتن این دو مورد در نزد پروردگار شکست خورده اند.

یکی از مهمترین خواسته های انسان نیاز جنسی است ؛ پیامبر می فرماید هرکس ازدواج کند نصف دین خود را محفوظ کرده است و به عفت اخلاقی می رسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست