شناسه خبر: 5627

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=5627

امام جمعه دیواندره
جشن گلریزان در دیواندره برگزار می‌شود
امام جمعه دیواندره ضمن دعوت از مردم برای انجام کارهای خیر گفت: جشن گلریزان با هدف آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در دیواندره برگزار می‌شود.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا مرادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع دیواندره اظهار کرد: نیروی انتظامی از بین جوانان دارای مدرک دیپلم با معدل ۱۴برای خدمت دعوت به عمل آورده است.
وی در ادامه از برگزاری جشن گلریزان با هدف آزادسازی زندانیان با جرائم غیرعمد در این شهرستان خبر داد و افزود: این مراسم در روز دوشنبه برگزار می‌شود که امیدواریم با مشارکت بالای خیرین و مردم نوع دوست این شهرستان همراه باشد.
امام جمعه دیواندره خاطرنشان کرد: ایجاد بستر برای آزادسازی زندانیانی که به دلیل جرائم غیرعمد گرفتار شده‌اند اقدام ارزشمندی است که دارای اجر بزرگی نزد پرودگار است.
به گفته ماموستا مرادی، همه باید در این راستا در حد توان و بضاعتی که دارند کمک کنند تا با جمع شدن کمک‌ها زمینه آزادسازی تعداد بیشتری از زندانیان جرائم غیرعمد فراهم و با این کار در کنار شاد شدن خانواده‌ها موجب رضایتمندی خداوند تبارک و تعالی شویم.
وی در ادامه به پرداخت زکات به عنوان یکی از دستورات موکد دین اسلام از سوی مسلمانان تاکید کرد و گفت: پرداخت زکات از دستورات دین اسلام است که در قرآن کریم بارها مسلمانان بر انجام این واجب دینی تاکید شده‌اند.
امام جمعه دیواندره خاطرنشان کرد: کمیته امداد امام خمینی به عنوان دبیرخانه شورای زکات طی سال‌های اخیر نقش مهمی در احیای این فریضه الهی داشته است.
ماموستا مرادی در ادامه به برکات ماه مبارک رمضان هم گریزی زد و گفت:‌ خدا تبارک و تعالی روزه‌داری را در ماه رمضان به امت پیامبر خاتم که حرمت بسیاری زیادی برایمان قائل شده و از ما به عنوان اهل ایمان نام می‌برد واجب کرده است.
به گفته وی، آیه ۲۱ سوره بقره نخستین آیه‌ای است که خداوند در آن انسان را به عبادت امر فرموده است و می‌فرماید« ای مردم خدای خود را عبادت کنید خدایی که پرورش دهنده و رازق و خالق شما و گذشتگان شما است فقط او را پرستش کنید تا به درجات کمال که تقوااست برسید.
امام جمعه دیواندره با بیان اینکه خدا حالت سه گروه از انسان‌ها را در قرآن شرح می‌دهد، گفت: پرهیزگاران ، کافران و منافقان سه گروه از انسان‌ها هستند که خداوند خطاب به آنها می‌فرماید « ای عبدان من که قدر نفس خود را نمی‌دانید هیچگاه از رحمت خدا مایوس نشوید خدا راه پرهیزگاران را به شما نشان می‌دهد.
ماموستا مرادی در ادامه از سلامت و امنیت به عنوان دو نعمت بزرگ برای انسان‌ها نام برد و گفت: باید قدر این سرمایه‌های بزرگی را تا زمانی که از آنها بهره‌مند هستیم بدانیم.
وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته به موضوع خودشناسی پرداخت و با بیان اینکه هر انسانی با خودشناسی به خداشناسی می‌رسد، خاطرنشان کرد: خداوند این قدرت را به انسان عطا کرده که با عبادت و حرکت براساس دستورات دین اسلام خود را به اوج عبودیت برساند.
امام جمعه دیواندره از ماه رمضان نیز به عنوان بستری برای پاک شدن از گناهان و توجه به نیازمندان نام برد و گفت: انسان در این ماه به دلیل روزه گرفتن وضعیت نیازمندان را بیشتر درک می‌کند.
وی با بیان اینکه ماه رمضان ماه رحمت و برکت است، عنوان کرد: حضرت رسول (ص) می‌فرماید آغاز ماه رمضان رحمت، وسطش مغفرت و آخرش امرزیده شدن گناهان است.
وی تصریح کرد: حضرت رسول(ص) در جای دیگری می‌فرماید: «در هر لحظه از لحظات ماه پیروز رمضان خداوند ۶۰ هزار نفر از کسانی که مستحق عذاب دورخ هستند از عذاب نجات می‌دهد و به امر پروردگار عذاب قبر نیز از مردگان دور می‌شود.
ماموستا مرادی با بیان اینکه در شب عید فطر به اندازه تمام افرادی که مورد بخشش قرار گرفته‌اند مردم را می بخشد، عنوان کرد: در روز عید خطاب به ملائکه می‌فرماید که من پاداش کسانی را که روزه گرفته‌اند خواهم داد .
وی عنوان کرد: روزه به معنای امساک است و روزه‌داری موجب تقویت مغز انسان می‌شود روزه مهم‌ترین حافظ سلامت انسان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست