سخنران نماز جمعه گمیشان:
جلب رضایت پدر و مادر، رضایت خداوند را کسب خواهد کرد
سخنران نماز جمعه اهل سنت گمیشان گفت: جلب رضایت پدر ومادر، رضایت خداوند متعال را کسب خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند نورنیاز نبوی زاده در نماز جمعه این هفته اهل سنت گمیشان درباره کسب رضایت والدین و فضیلت آن گفت: جلب رضایت پدر ومادر موجب رضایت خداوند متعال می گردد و در قرآن کریم نیز به احسان و نیکی به والدین سفارش فراوان شده است.

وی با بیان اینکه، مشغله زندگی، مانع از خدمت به پدر ومادر در سن کهنسالی نشود، تاکید نمود: احسان به پدر و مادر باید در همه احوال زندگی صورت بگیرد و نباید تشکیل خانواده و مشغله زندگی مانع از این امر خیر گردد.

سخنران نماز جمعه گمیشان با تاکید براینکه، احترام و احسان به والدین باعث افزایش رزق و روزی می‌شود، تصریح نمود: آیات زیادی در قرآن کریم به احسان نسبت به والدین سفارش کرده است و بعد از عبادت خدا، نیکی به پدر و مادر مورد تأکید قرآن است.

آخوند نورنیاز نبوی زاده در بخش دیگری از سخنان خود بر تقوای خالصانه الهی جهت تقرب وکسب رضایت سبحان بی همتا توصیه نمود و افزود: تقوا بزرگترین ارزش و برتری انسان در دنیا و آخرت است.

وی در این خصوص گفت: متقین کسانی هستند که در زندگی نگرش دینی دارند و در چارچوب ایمان حرکت می کنند و خداوند در قرآن کریم به این افراد بشارت بهشت داده است.

سخنران نماز جمعه گمیشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه، جنت الماوی مشتاق روزه داران است، تصریح کرد: روزه سپری در مقابل آتش است و انجام این عبادت در ماه رمضان در طول یک ماه کامل بر آن ها واجب است، ماهی که مهمترین امتیاز آن نزول قرآن به منظور هدایت انسان ها در آن است.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج گمیشان نیز در ابتدای این آیین با گرامیداشت یاد و خاطره  شهدای انقلاب اسلامی و سالروز آزاد سازی خرمشهر اظهار داشت: سوم خرداد یادآور ایثار، شجاعت و رشادت های فرزندان انقلاب اسلامی در آزاد سازی خرمشهر است.

سروان مظفر ممشلی سپس یادی از سیل اخیر در شهرستان گمیشان کرد و افزود: سیل اخیر در استان گلستان و خصوصا ورود سیلاب به گمیشان با مقاومت بی نظیر مردم مواجه گردیده بود که جا دارد از مقاومت و تلاش های مردم در جلوگیری از سیلاب به گمیشان تقدیر و تشکر کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست