شناسه خبر: 3371

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3371

به مناسبت نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان
جلسه هم اندیشی  ائمه جمعه و جماعات جوانرود برگزار شد
به مناسبت نزدیک شده به ماه مبارک رمضان جلسه هم اندیشی ائمه جمعه و جماعات شهر جوانرود برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه،جلسه هم اندیشی ائمه جمعه و جماعات شهر جوانرود به مناسبت نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان برگزار گزردید.دراین جلسه معاونت امور فرهنگی  دفتر نمایندگی ولی فقیه در اموراهل سنت استان کرمانشاه  به نقش و جایگاه مسجد در طول ۱۴ قرن اخیر اشاره کرد وگفت : مساجد اساسی ترین نقش را در درمسائل دینی ،سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی را ایفا می کنندوکسانی که که مسجد را مدیریت می کنند مسئولیت  سنگین وخطیری به عهده دارند.

احمد محمدی  افزود : دنیای امروز با جهان گذشته بسیار متفاوت است و داعیان دین باید علم خود را به روز رسانی کنند چرا که روحانیون و ائمه جمعه و جماعات مدافعان  دین هستند.

وی با بیان اینکه  دشمنان از هرهرروشی برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان استفاده می کننداظهارداشت : یکی از این راه ها ایجاد دو دستگی در انجام واجبات دینی  مانند آغاز و پایان ماه رمضان است.

معاونت امور فرهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه  در اموراهل سنت استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: درحال حاضر ۲۰مدرسه علوم دینی شناسنامه دار و ثبت شده در مناطق اهل سنت استان فعالیت دارند و ۶۰ مدرس  نیز دارای حکم و۴۲ نفر عضو شورای روحانیت هستند.

محمدی یادآورشد:  مساجدیکی از مکان هایی است که جوانان در آن احساس امنیت می کنند بنابراین با هر روش و منشی باید این نسل را حفظ و صیانت کنیم و نگذاریم طعمه جریان هایی شوند که به نام اسلام بیشترین ضربه را به اسلام می زنند.

در ادامه این نشست هریک از روحانیون نکته نظرات خود را در مورد بحث استهلال،نماز عید و برگزاری مراسمات مذهبی در ماه مبارک رمضان ایراد کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست