به مناسبت نزدیک شدن ماه مبارک رمضان
جلسه هم اندیشی روحانیون و ائمه جمعه وجماعات شهر روانسر برگزار شد
به مناسبت نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان جلسه هم اندیشی روحانیون و ائمه جمعه و جماعات شهر روانسر برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه،به مناسبت نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان نشست هم اندیشی روحانیون و ائمه جمعه و جماعات شهر روانسر درراستای برگزاری برنامه های فرهنگی مساجد،استهلال و نماز عید در ماه مبارک رمضان برگزار گردید.در این نشست احمد محمدی معاونت امور فرهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه در ابتدا به نقش مهم مساجد در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت:چهارده قرن است که مساجد اساسی ترین نقش را در مسائل دینی،فرهنگی و اجتماعی  در جامعه اسلامی ایفا می کند.

وی برگزاری نمازهای یومیه،جمعه، مراسمات مذهبی و سایراقدامات فرهنگی در مساجد را ازبارزترین  نکات جایگاه مسجد در جامعه اسلامی نام برد و افزود:وظیفه کسانی که مدیریت مساجد را بر عهده دارند خیلی سنگین است چون در این مکان مقدس جایگاه ترویج مفاهیم دینی و تبلیغ پیام الهی است که خداوند متعال به مسجد و عالم دینی عطا فرموده است.

احمد محمدی تصریح کرد:حفظ و جذب مخاطب در مسجد از وظایف مهم عالم دینی  است که می تواند از سوء استفاده و به حاشیه بردن این مکان مقدس جلوگیری کند و مکان امنی باشد برای ترویج دین مبین اسلام و اشاعه فرهنگ اسلامی  در جامعه .

معاونت امور فرهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه ایجاد وحدت رویه در ماه مبارک رمضان وهماهنگی  روحانیون را از مهم ترین اهداف این نشست دانست و تاکید کرد:دشمنان از هر فرصتی  برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان استفاده می کنند که یکی از این راه ها ایجاد دو دستگی در انجام واجبات دینی مانند آغاز و پایان ماه مبارک رمضان است.

وی با تاکید بر اتحاد و وحدت  بین مسلمانان در این مقطع حساس گفت:عالم دینی نباید در مقابل  کسانیکه اسلام را  دینی خشن معرفی می کنند بی تفاوت باشد و باید با تمام وجود در مقابل این افراد که اندیشه تکفیری  دارند و زمینه ساز این طرز تفکر هم کشور های غربی هستند مقابله و ایستادگی کند.

احمد محمدی در پایان به بحث استهلال اشاره کرد و افزود:ازدیر باز ازدغدغه های مسلمانان بحث استهلال بوده است که کاملا بحثی علمی و تخصصی می باشد که نیاز است تمام روحانیون به علم روئیت هلال اشراف کامل داشته باشند و امید واریم این عزیزان از کارگاه های که برای بحث استهلال برگزار می شود شرکت کنند تا با آگاهی بیشتری در این زمینه اظهار نظر کنند.

در ادامه این نشست هریک از روحانیون نکته نظرات خود را در مورد بحث استهلال،نماز عید و برگزاری مراسمات مذهبی در ماه مبارک رمضان ایراد کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست