ماموستا اسامه مرادی:
جمهوری اسلامی شکل نوینی از الگوی زندگی  درعرصه اجتماعی و سیاسی بشر امروزی ارائه می دهد
امام جمعه اهل سنت مسجد محمد المصطفی(ص)کرمانشاه: جمهوري اسلامي شکل نويني از نظامهاي حکومتي است که تلاش مي کند با الهام از قوانين و تعاليم نجات بخش اسلام الگوي زندگي جديدي درعرصه اجتماعي و سياسي بشر امروزي ارائه دهد تا بر اساس آن نيازهاي مادي و معنوي انسان توئمان فراهم شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت،به مناسبت فرا رسیدن ۱۲فروردین روز جمهوری اسلامی ماموستا اسامه مرادی امام جمعه اهل سنت مسجد محمد المصطفی(ص) شهرک دولت آباد شهر کرمانشاه در گفتگویی با تبریک سال نو خدمت مردم شریف ایران و عرض تسلیت و ابراز همدردی با بازماندگان سیل در استانهای گلستان و شیراز اظهار داشت:یوم الله ۱۲فروردین یکی از روزهای تاریخی و مهم ایران اسلامی است، در این روز با رای اکثریت قاطع مردم، نظام سیاسی کشور پس از ۲۵۰۰ سال از نظام سلطنتی به نظام جمهوری اسلامی وحکومت مردمی تغییر یافت.

وی تاکید کرد:در ۱۲فروردین ۱۳۵۸ ثمره مبارزات ضد سلطنتی و طاغوتی و شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ملت ایران به بار نشست و نظام جمهوری اسلامی ایران استقرار یافت.

ماموستا اسامه مرادی گفت:در این روز ملت ایران با رای بالغ بر ۹۸ درصدی خود ساختار سیاسی ، اجتماعی ایران را تغییر داد و جمهوری اسلامی مستقر شد. به همین سبب این روز مبارک از آن پس روز «جمهوری اسلامی» نام گرفت.

امام جمعه اهل سنت مسجد محمد المصطفی(ص) کرمانشاه تصریح کرد:پس از آنکه قرنها تئوری جدایی دین از سیاست و نظامهای حکومتی لائیک بردنیا سیطره داشت و قوانین شرعی و الهی امری خصوصی در زندگی مردم تعبیر می شد، در ۱۲فرودین سال ۵۸ نظامی متولد شد که این نظریه‌ها را در قرن بیستم باطل کرد و حکومت اسلامی را براساس موازین وآموزه‌های دینی به منصه ظهور و عمل رساند.

وی با تاکید بر اینکه  همه  ملت شریف ایران اسلامی  قدر این ایام را بدانند افزود: جمهوری اسلامی شکل نوینی از نظامهای حکومتی است که تلاش می کند با الهام از قوانین و تعالیم نجات بخش اسلام الگوی زندگی جدیدی درعرصه اجتماعی و سیاسی بشر امروزی ارائه دهد تا بر اساس آن نیازهای مادی و معنوی انسان توئمان فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست