مولوی دهانی در گفتگو با تقریب:
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در بیانیه‌ای در پاسخ به تجاوزهای صهیونیست‌ها، خواستار انقلاب سیل‌آسای مردمی شد.
سرپرست دبیرخانه ائمه جمعه نهاد مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان تأکید کرد:جمهوری اسلامی ایران همیشه دلسوز و یاور ملت افغانستان بوده و امنیت و رفاه این کشور همسو با امنیت و رفاه کشور ما است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت طی هفته های اخیر حملات تروریستی به مساجد و امامان جمعه افغانستان افزایش داشته و ترور چهره‌های اسلامی افغانستان نگرانی‌ها را افزایش داده است.

مولوی عبدالغنی دهانی سورانی سرپرست دبیرخانه ائمه جمعه نهاد مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان پیرامون همین موضوع در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه تقریب اظهار داشت:دشمنان اخیرا در افغانستان مسئله تقریب و وحدت بین مذاهب اسلامی را مورد هدف قرار داده و دست به ترور شخصیت و علمای تقریبی  که مسلمانان را به یکپارچگی دعوت میکنند و واقعیت های دشمنان ایران و افغانستان را به مردم نشان میدهند، زدند؛ آنها خود را دلسوز ملت افغانستان  معرفی میکنند، اما در مساجد و اماکنی که خدا پرستش می‌شود، دست به چنین کاری می زنند.

وی افزود: با وجود فعالیت های وحدت گرای جمهوری اسلامی ایران و افغانستان، دست هایی در میان است تا بین این دو کشور اختلاف و جدایی بیاندازد؛ یکبار به بهانه انداختن مهاجرین افغانی در رودخانه  و غرق شدن آنها،  بار دیگر به بهانه آتش گرفتن خودرو و … بنابراین دشمن همواره در صدد است، با ایجاد مشکلات ریز و درشت به  اختلافات دامن بزنند.

مولوی دهانی تصریح کرد: مردم و سیاست مداران افغانستان باید دوست ودشمن خود را تشخیص دهند؛ نگذارند تخم نفاق در میان جامعه آنها کاشته شود و  چنین توطئه هایی را در نطفه خفه کنند؛ این مسئله باید روشن شود که جمهوری اسلامی ایران همیشه دلسوز و یاور ملت افغانستان بوده و امنیت و رفاه این کشور همسو با امنیت و رفاه کشور ما است.

وی خاطر نشان کرد: ما و افغانستان دو کشور دوست و برادر هستیم، بنابراین باید در یک مسیر گام برداریم و  در مقابل آمریکا ایستادگی کنیم،  چرا که تمام تلاش آمریکایی ها این است که به نوعی افغانستان را همانند سوریه کنند.

مولوی دهانی با بیان اینکه، دولت افغانستان خواستار برخورد قطعی با چنین اتفاقاتی هستند، اعلام کرد که همه کشورهای اسلامی و به خصوص شخصیت های تقریبی در برابر این جنایات واکنش نشان دادند و آن را محکوم کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست