شناسه خبر: 12867

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=12867

امام جمعه اهل سنت زبار از توابع عسلویه؛
جنگ و خون‌ریزی در ماه‌های حرام، حرام است
شیخ ابراهیم معرفت عظیمی با اشاره به حرام بودن جنگ و خون‌ریزی در ماه‌های حرام گفت: اگر دشمن بخواهد از این قانون اسلامی سوء‌استفاده کند و حریم ماه‌های حرام را بشکند اجازه مقابله به مثل به مسلمانان داده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ ابراهیم معرفت عظیمی امام جمعه اهل سنت روستای زبّار در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به ماه‌های حرام گفت: آفریدگار عالم در سوره توبه تعداد ماه‌های سال را دوازده ماه معرفی کرده و فرموده است: همانا شماره ماه‌ها در علم خدا دوازده ماه است، که در کتاب تکوین، روزی که آسمان ها و زمین را آفرید، تثبیت گرداند. از آن، چهار ماه، حرام است.
وی جنگ و خونریزی را در این ماه‌ها حرام بیان کرد و گفت: اگر کسانی علی‌رغم ممنوعیت جنگ، در این‌ماه‌ها به آن مبادرت ورزند، در این صورت بر آنانی که مورد هجوم واقع شده‌اند، جنگ دفاعی ممنوعیت ندارد.
خطیب جمعه تأکید کرد: اگر دشمن بخواهد از این قانون اسلامی سوء‌استفاده کند و حریم ماه‌های حرام را بشکند اجازه مقابله به مثل به مسلمانان داده شده است.
شیخ معرفت عظیمی عنوان کرد: تحریم جنگ در این چهار ماه یکی از طرق پایان دادن به جنگ‌های طولانی و وسیله‌‏ای برای دعوت به صلح و آرامش است.
وی تصریح کرد: این حرمت، از شرایعی است که حضرت ابراهیم(ع) تشریع کرده بود، و عرب آن راحتی در دوران جاهلیت که از دین توحید بیرون بوده و بت می‌پرستیدند محترم می‌داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست