بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
جهاد اسلامی فلسطین، ترکیه را به توقف حمله نظامی به سوریه فراخواند
جنبش جهاد اسلامی فلسطین با صدور بیانیه‌ای گفت‌وگو را بهترین‌ راه برای حل مسایل منطقه عنوان کرد و خواستار توقف تجاوز نظامی ترکیه به خاک سوریه شد.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای خواستار توقف خونریزی و درگیری در سوریه و بسیج تمام امکانات امت اسلام برای آزادسازی فلسطین شد.

بر اساس گزارش وبگاه فلسطین الیوم، جهاد اسلامی در ادامه ترکیه را به توقف تحرکات نظامی‌اش در خاک سوریه فراخواند.

در این بیانیه آمده است: همانطور که ترکیه را به تعهد به توافق‌های دوجانبه امضا شده فرامی‌خوانیم -توافق‌هایی که منجر به تحکیم روابط سوری، ترکی شده- بر حمایت از سرزمین عربی سوریه از تلاش‌های دولت آمریکا برای تجزیه آن تأکید می‌کنیم، تلاش‌هایی که در راستای اجرایی کردن طرح‌های تکه تکه کردن منطقه و نابودی مسأله فلسطین است.

جهاد اسلامی تأکید کرد: گفت‌وگو، امن‌ترین راه برای قطع ریشه‌های فتنه و محافظت از وحدت عربی و اسلامی در مقابل تمام مسایلی است که منطقه با آن روبروست.

این جنبش فلسطین در ادامه اعلام کرد، آنچه در خاک سوریه اتفاق می‌افتد باید انگیزه‌ای برای همه در راستای توفق خونریزی در تمام کشورهای عربی و اسلامی، حفاظت از وحدت اراضی سوریه و بازگشت وحدت موضع کشورهای عربی باشد.

پیشتر جبهه مردمی برای آزادی فلسطین نیز در بیانیه‌ای خواستار توقف تجاوز نظامی ترکیه به خاک سوریه شده بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست