شناسه خبر: 3039

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3039

امام جمعه اهل سنت قروه:
«جهاد همبستگی ملی» طرحی مبتنی بر مبانی قرآن است
امام جمعه اهل سنت قروه گفت: طرح «جهاد همبستگی ملی» طرح مبتنی بر مبانی قرآن و مصادیق آیات این کتاب آسمانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری فارس، ماموستا هاشم‌نوری، امام جمعه اهل سنت قروه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: کمک به همنوعان از دستورات دین اسلام است که بارها در قرآن کریم به آن تاکید شده است.

وی خاطرنشان کرد: قرآن کریم در آیات متعددی انسان‌ها را به تعاون و همبستگی در امور خیر فرامی‌خواند.

امام جمعه اهل سنت قروه افزود: خداوند در قرآن می‌فرماید شما همکاری و هبستگی داشته باشید تا در رسیدن به اهداف پیروز و موفق باشید.

وی تصریح کرد: طرح جهاد همبستگی ملی کمک به سیل‌زدگان طرحی مبتنی بر مبانی قرآن است و مصادیق آیات این کتاب آسمانی است.

نوری با بیان اینکه ما به عنوان امت مسلمان وپیروان دین اسلام باید دستورات خداوند را ملاک حرکت خود قرار دهیم، گفت: اینکه در کارهای خیر تعاون و مشارکت داشته باشیم ریشه در اعتقادات دینی ما دارد و این طرح که از سوی بسیج ارائه شده مصداق عینی همین دستورات قرآنی است.

امام جمعه اهل سنت قروه اذعان داشت: اگر در تفاسیر آیات قرانی و نکات ارزشمندی که در روایات آمده توجه کنیم بخشش مال در راه خدا همواره مورد تاکید قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: سپاه و بسیج به عنوان دو نهاد مولود انقلاب از آغاز پیروزی انقلاب تا کنون همواره در کنار مردم بوده و نقش مهمی در پیشبرد اهداف نظام و سازندگی در کشور داشته است.

نوری با بیان اینکه نقش آفرینی سپاه در عرصه محرومیت‌زدایی در قالب گروه‌های جهادی و غیره نشان از وجود نگاهی مهندسی و کارشناسی شده در برنامه‌های سپاه و بسیج دارد، گفت: سپاه و بسیج در طول ۴۰ سال از عمر انقلاب همواره با مردم و همراه مردم بوده است و تمام طرح‌هایی که ارائه کرده به نفع مردم به ویژه مستضعفین بوده است.

وی از مردم کردستان نیز به عنوان مردمانی خیر و نوع دوست نام برد و گفت:‌ مردم استان کردستان قطعا در بحث احسان و خیرات و نیکی به همنوعان کارنامه قابل قبولی دارند و در این زمینه نیز نقش خود را به بهترین شکل ممکن ایفا خواهد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست