شناسه خبر: 9712

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=9712

امام جمعه اهل سنت انده؛
حادثه تروریستی کابل شدیدا محکوم می باشد
مولوی طلحه ریگی گفت: به وضوح دست آمریکایی ها و استکبار جهانی در پدیدار شدن قضایای اینچنینی پیدا است زیرا همه می‌دانند پدر معنوی طالبان ایالات متحده آمریکاست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ در عملیات تروریستی طالبان در افغانستان بیش از ۱۵ انفجار انتحاری در منطقه دیپلماتیک کابل، بیش از ۳۰ کشته و حدود ۷۰ زخمی برجا گذاشته است.
این انفجارها، در منطقه ” پل محمود خان ” نزدیک ساختمان وزارت دفاع، کمیته ملی المپیک، تلویزیون خصوصی شمشاد و مرکز پشتیبانی ارتش افغانستان به وقوع پیوست.
بر اثر این انفجارها، شیشه های ساختمان های اطراف فرو ریخت.
به گفته سخنگوی وزارت کشور افغانستان: ابتدا یک خودروی بمب گذاری شده در حوزه شانزدهم امنیتی شهر کابل منفجر شد، سپس مهاجمان مسلح وارد یک ساختمان شدند و به درگیری با نیروهای امنیتی افغان پرداختند. طالبان مسئولیت این حملات و انفجارها را بر عهده گرفته است.

درگیری مهاجمان طالبان با نظامیان افغان در مرکز شهرکابل حدود ۸ ساعت طول کشید و با کشته شدن پنج مهاجم مسلح پایان یافت. همچنین در این درگیری ها دهها نفر کشته و زخمی شدند.
مولوی طلحه ریگی امام جمعه اهل سنت انده با محکومیت شدیدالحن واقعه تروریستی اخیر کابل ابراز داشت: اتفاق به وجود آمده در کابل توسط گروه تروریستی طالبان بسیار نگران کننده بود.


وی در ادامه افزود: حوادث تروریستی اینچنینی که منجر به خسارت دیدن و کشته و زخمی شدن عده زیادی از مردم می شود به هیچ عنوان مورد تایید نمیباشد و مسلمانان حقیقی جهان این مطلب را نمی پذیرند.
وی در ادامه با اشاره به منفعت طلبی های شخصی و جریانات سیاسی پشت پرده این قضایا ابراز داشت: عناصری که دست به چنین جنایتی می زنند اهداف و اغراض شخصی و جناحی را دنبال می‌کنند و به هیچ عنوان ادعای آنها مبنی بر مردمی بودن و به فکر مردم بودن صحیح نمی باشد.
مولوی ریگی افزود: به وضوح دست آمریکایی ها و استکبار جهانی در پدیدار شدن قضایای اینچنینی پیدا است زیرا همه می‌دانند پدر معنوی طالبان ایالات متحده آمریکاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست