شناسه خبر: 114422

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=114422

خطیب جمعه اهل سنت بخش اسالم:
حب الهی مهم ترین عامل آرامش قلب ها است
حجت الاسلام افشین پرسیان در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع فارق اعظم بخش اسالم حب الهی را مهم ترین عامل آرامش قلب ها دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  گیلان؛ حجت الاسلام افشین پرسیان در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع فارق اعظم بخش اسالم با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، گفت: دل بستن به خداوند متعال همان تسلیم شدن به درگاه حق و انسانیت و معرفت است.

وی با اشاره به اینکه دل بستن به خدا یعنی دل بستن به معبودی که مالک همه قلب ها است، اضافه کرد: دل های ما مال خدا است و چه زیبا است انسان فقط به خدای خود دل ببندد و با او راز و نیاز کند، خدایی که اگر دست نیاز به سویش دراز کنیم هرگز ما را نا امید باز نمی گرداند و هیچ گاه از درگاه خودش ما را رانده نمی سازد.

امام جمعه موقت اهل سنت بخش اسالم با بیان اینکه همه مصیبت هایی که امروز بشریت با آن درگیر است حاصل ضعف ایمان و فاصله گرفتن از خداوند تبارک و تعالی است، اظهار داشت: مسلمان امروز تا نیمه های شب در فضای مجازی و با فیلم های پر هزینه خود را سرگرم می کند اما حاضر نیست چند آیه از قرآن کریم را که چراغ راه زندگی است و سعادت دنیا و آخرت را برای انسان تضمین می کند و از سوی خداوند رایگان در اختیار ما قرار گرفته است، تلاوت کند.

وی با اشاره به اینکه ادعای عجیبی است که انسان بدون اینکه تلاش کند تا با اعمال خود به خدا نزدیک شود، انتظار دارد دعا هایش به اجابت برسد، گفت: مهم ترین چیزی که قلب ما به آن نیاز دارد، حب خداوند است و اگر حب خداوند در دل ها یافت نشود، گرفتاری ها به وجود می آید.

حجت الاسلام افشین پرسیان شناخت خداوند را موجب سعادت انسان در دنیا و آخرت خواند و با اشاره به ویژگی های این شناخت، افزود: شناخت خداوند باعث می شود عواطف ارزشمند ما جوشان شود و فطرت نیک خواهی ما بیدار و اخلاق نیک ما نمایان گردد.

وی مهم ترین باور انسان را ایمان به آخرت خواند و با بیان اینکه باور به آخرت موجب نجات انسان می شود، خاطر نشان کرد: دومین باوری که در سعادت انسان موثر است؛ باور به قضا و قدر الهی است یعنی زمانی که بلایی بر سر انسان نازل می شود صبر و شکیبایی پیشه کند و ایمان خود را از دست ندهد.

خطیب جمعه اهل سنت بخش اسالم غرور و تکبر را عامل شقاوت انسان خواند و افزود: در آیات و روایات دینی آمده است؛ کسی که ذره ای تکبر در وجودش جاری باشد، وارد بهشت نخواهد شد.

فهرست