شناسه خبر: 65739

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=65739

امام جمعه ثلاث باباجانی:
حجاب ایمانی مورد رضایت خداوند متعال است
امام جمعه ثلاث باباجانی گفت: حجاب ایمانی را حجابی از اعماق قلب انسانها بیان کرد و گفت: حجاب ایمانی مورد رضایت و خشنودی خداوند متعال بوده و رعایت این نوع حجاب احساس خوشایند و امنیت برای زنان به دنبال دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه در نشست مشترک امام جمعه، فرماندار و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ثلاث باباجانی ماموستا احمد شیخی با تبریک بمناسبت هفته عفاف و حجاب ابراز داشت : مردم ما در جامعه اسلامی زندگی می کنند و باید نسبت به رعایت حجاب به قوانین و چارچوب های نظام پایبند باشند.

امام جمعه ثلاث باباجانی در ادامه با اشاره به انواع حجاب بیان داشت : حجاب به دو نوع ایمانی و اسلامی تقسیم شده که هرکدام دارای اثرگذاری ویژه ای برای جهان اسلام به همراه دارد.

وی با تشریح حجاب اسلامی اظهار داشت : مسلمانان در تمامی جهان حتی در کشورهایی که نظام کفر حکفرما است، موظف به رعایت حجاب و پایبندی به مسائل دینی هستند.

این مسئول حجاب ایمانی را حجابی از اعماق قلب انسان ها بیان کرد و گفت: حجاب ایمانی مورد رضایت و خشنودی خداوند متعال بوده و رعایت این نوع حجاب احساس خوشایند و امنیت برای زنان به دنبال دارد.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم و روایات مطرح کرد: اسلام و قرآن مردم را به رعایت حجاب توصیه می‌کند و قطعا عمل به دستورات دین و خداوند، جامعه را از آسیب ها دور می سازد.

در پایان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و فرماندار این شهرستان آمادگی خود را جهت برگزاری برنامه های فرهنگی به صورت مجازی و تشویق و ترغیب مردم به رعایت حجاب اعلام کردند.

فهرست