امام جمعه شهر ربط سردشت
حجاب تنها مربوط به زنان نیست بلکه مردان نیز باید حجاب و پوششی اسلامی داشته باشند
ماموستا یوسفی ضمن محکوم کردن حادثه ی تروریستی پیرانشهر افزود : این گونه عمل ها غیر اخلاقی ، غیر انسانی و غیر اسلامی است و دین اسلام به هیچ وجه این اعمال را قبول نمی کند و محکوم است. زیرا دین اسلام دینی است پر از رحمت و مهربانی.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دیتی اهل سنت از آذربایجانغربی ، ماموستا یوسفی امام جمعه شهر ربط سردشت در خطبه های نماز جمعه این هفته  ضمن محکوم کردن حادثه ی تروریستی پیرانشهر افزود : این گونه عمل ها غیر اخلاقی ، غیر انسانی و غیر اسلامی است و دین اسلام به هیچ وجه این اعمال را قبول نمی کند و محکوم است. زیرا دین اسلام دینی است پر از رحمت و مهربانی.

وی بیان کرد : حجاب تنها مربوط به زنان نیست بلکه مردان نیز باید حجاب و پوششی اسلامی داشته باشند و اشاره به روز حجاب و عفاف کرد و از روز های همین هفته ولادت امام رضا (ع)  و اغاز گشایش اولین مجلس خبرگان رهبری و همچنین تاسیس نهاد شورای نگهبان را نام برد.

امام جمعه ی ربط موضوع اصلی اش را با مژده ای برای اهالی دین شروع کرد و از نسخه ای جادویی و قاعده ای ایمانی که سبب آرامش و تحکیم خانواده می شود نام برد : عبادت مشترک

یوسفی افزود : در جامعه ی اسلامی خانواده هنوز یک امتیاز است و از ارزش بسیار خوبی برخوردار است و بر خلاف غربی ها کانون گرم خانواده در جامعه ی اسلامی کماکان پابرجاست که باید تلاش کرد همیشه حفظ شود و از این آرامش بخش دل انسانها با تمام وجود محافظت کرد.

وی اشاره کرد : به ارزش و جایگاه مقام همسر و ارزش خانواده از زمان پیامبر اسلام

۱-رسول خدا ( ص ) هیچ وقت به خانواده اش کوچکترین بی احترامی نکرده است

۲- هر وقت دخترش حضرت فاطمه (ع )  وارد می شدند پدر به احترامشان از جا بلند می شد و پیشانی دخترش را می بوسید

۳-همچنین نبی اکرم اولین کسی بودند که به زنان ارث بخشیدند و سهم قائل شدند

۴-اولین کسی که شهید شد در راه دین اسلام حضرت خدیجه ( ع )  بودند -۴

 

ماموستا یوسفی در پایان گفت : به اینکه خوشبختی در دستان خداوند بخشنده است و خنده و گریه دست خداست. و از ثمره های عبادت مشترک در خانه به افزایش رزق و روزی ، رحمت برای خانواده و موج فرشتگان در داخل خانه و فرار شیطان از قلب انسانها و خانه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست